• Dünya aids gününde (1 aralık) pozitif yaşam derneğinden bir abla gelmişti konuşmaya. Anfide proflar, doçlar, hocalar, öğrenciler. Başladı anlatmaya. Şöyle şöyle diye. Sonra aranızda hiç hiv + gören var mı dedi. Koskoca salonda 3-4 el kalktı. Sonra,o zaman artık hepiniz görmüş oldunuz dedi. Öyle güzel, öyle kendinden emin, öyle zekiydi ki. Ben hayran olmuştum gücüne.

Neden anlattım?

Birincisi insanlar aids diyince pis, enfeksiyon içinde, öz bakımsız, salya sümük insanlar düşünüyor ya öyle değil işte.

ikincisi nasıl kapmış olduğu bu virüsü, kimseyi ilgilendirmez. Yargılamak kimseye düşmez. Anneden bebeğe, masum! Bir bebeğe bile geçebilir.

Zaten 3 yolla bulaşı var. Anneden bebeğe, cinsel yolla ve de kan yoluyla. Başka bulaş şekli yok.

Hoop geldik mi gene condoma. Önemli.

Bi şey daha geldi aklıma. Ama onu sonra anlatırım artık uzun oldu zaten.
    7 0 ...
  • Selia’nın klasik sümeyye tipinde bi kız olduğunu düşünüyorum. Essy ise sürekli olarak bir miktar kol kılı bulunan, bacağındaki kılları da ağda makinesi ile aldığı için kısa paça pantolon giydiğinde o kıl kökleri pörçük pörçük belli olan kızlardan diye tahmin ediyorum. Ötekini görmedim, bilmiyorum.
    6 1 ...
  • ahlakımızı kirlenmekten kurtarmış sansürdür.
    allah razı olsun. iyi ki bu boş beleş işlerle uğraşan insanlar var ülkemizde...

bakınız kemal sunal'ın şabaniye adlı filmi.
    duvardaki tabloda seksist öğeler mevcut. belki yarım saniye bile gözükmüyor, ama sansürcü amcanın gözünden kaçmamış, vermiş sansürü, vermiş sansürü...
    türkcell tv de tablo ve bibloya yapılan sansür

aynı filmde bir sonraki karede bir biblo mevcut.
    biblodaki kadın figürünün memeleri de sansüre uğramış.
    türkcell tv de tablo ve bibloya yapılan sansür

teşekkürler.
    bir milletin ahlakını kurtardınız(!).

40 senedir hiç dikkat çekmeyen bir ayrıntı, sansürünüz sayesinde dikkat çekici hale geldi.
    ampul beyinliler sizi...
    9 0 ...
  • "yandaşın reisçiliği menfaati bitene kadardır" sözünü doğrulayan yandaştır.

bakınız şu yandaşlık zamanlarında yaptığı bir paylaşım.
    emeklilikte yaşa takılınca rte ye giydiren yandaş

"dik dur reis, her zaman seninleyiz" falan...klasik yandaş yalama tümceleri.

sonra erdoğan emeklilikte yaşa takılanları "vatan haini" ilan ediyor. "ekonomimiz bu yükü kaldırmaz" diyor.
    bu da yandaşımızın menfaati ile çakışıyor ve şöyle bir paylaşım yapıyor.
    emeklilikte yaşa takılınca rte ye giydiren yandaş

"çift dikiş recep" ne demek la?
    vallahi ararın 155'i...
    14 2 ...
  • Çok eski bir türk geleneğidir bizimle beraber bütün orta asya ülkelerinde de görülür. Ve anlamı sadece daha önce hiç sikilmedi anlamına da gelmez. Gelinin yeni evinde dirayetli ve güçlü olması için takılır yöreye göre adı gayret kuşağı dirayet kuşağı olarak değişir. Bunun yanında paket sağlam anlamı da taşır elbet. Ama artık bunu pek sallayan yok.
    5 2 ...
  • bir türlü ne olduklarına ve ne olacaklarına karar veremeyen tiplerdir.
    açılım süreci dedikleri pkk' nın sokakları barikat, menfezleri ölüm köprüleri,
    ilçeleri pkk-milis soytarılarıyla doldurup terör estirdikleri zamanda,
    biryerlere hoş görünmek için andımızı kaldıranların,
    bugün andımız okunacak diye ağlaması içler acıdır.

sakın bir daha yerli ve milli ayağına yatmayın.... değilsiniz.

not: neymiş andımızı okumak " faşiklikmiş."
    yerim sizin aslını inkar eden " nihilizminizi " kıçımın demokratları.
    7 0 ...
  • türk insanı işi gine götünden tutmuş....

en temel problem asgari ücret değil...
    en temel problem türkiye'de üretim olmaması...
    üretim olmayan ülkede işçiye de ihtiyaç yoktur....
    işçiye ihtiyaç duyan işletmelerin sayısı nüfusa göre çok düşüktür..
    işçiler o işletmelere girebilmek için birbirlerini çiğnerler..
    3 kişilik kadro açılır, 30 kişi başvurur..
    dolayısıyla arz-talep yasası işler, maaşlar düşer..

patronlar için de durum idealden uzaktır...
    türkiye bir üretim ülkesi değildir. türkiye'de üretim yapmak çok zordur..
    hem tesisi karlı çalıştırmak, hem çin rekabetine dayanmak neredeyse imkansızdır..
    dolayısıyla eleman alırken nazlanırlar, yüksek maaş vermezler..

oysa ülkede ciddi miktarlarda üretim olsa fabrikalar deli gibi eleman alırlar. hele vasıflı işçiler kapışılır.. talep yüksek olduğu için maaşlar da haliyle yüksek olur..

bütün bunlar cari açık rakamlarından rahatlıkla takip edilebilir.. türk ekonomisinin temel prensibinin üretim değil diş borç ve ithalat olduğu cari açık rakamlarından hemen alaşılır..

ama türk insanı bu işin sadece maaş yönüyle ilgilidir.. sorunu bütün boyutlarıyla düşünmeyi reddeder. sadece "benim maaşım niye düşük" diye ağlar.. . "türkiye'yi sanayileştireceğim" diyene değil "senin maaşını arttıracağım" diyene oy verir.. dolayısıyla düşük maaşlı olmaktan bir türlü kurtulamaz..
    14 0 ...
  • değilsin cevabına sahip sorudur. değil ama misal en basitinden yurt dışına çıkarken o "türkiye cumhuriyeti"nin kendisine verdiği kimliği ve pasaportu bırakıp çıksa ya bi. orada başı derde girince misal "ben türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım" demese kürdüm dese ya. veya "türkiye cumhuriyeti"nin kendisine sağladığı imkanlardan ve "özgürce" sürdürdüğü yaşamından vazgeçse ya. hazır ırağın kuzeyinde kürdistan kurulmuş iken gidip orada yaşasa ya.

hayatta insana yakışmayan şeylerin en başlarında nankörlük gelmekte. nankörlüğü bırakması lazım bu ülke vatandaşlarının artık. bu sadece bu meselede değil ülkenin kurucusuna ve onunla beraber mücadele edip birçoğu hayatını kaybetmiş insanların anılarına nankörlük etmeseler. özgürce yaşamalarını sağlayan dini ve milli değerlerin tamamına nankörlük etmeseler. sorsalar biz türkler kürt vatandaşlara ırkçılık yapıyoruz ama bu şekilde sürekli isyan halinde olan sürekli türk - kürt ayrımı yapanların belki yüzde 70 i kürt vatandaşlar gene. bu psikoloji iyi bir psikoloji değil bundan kurtulmaları lazım artık. 80 li yıllarda değiliz ve darbe yıllarında ezilen sadece kürtler değil. sağcısından solcusuna muhafazakarından ateistine kürdünden türküne herkes zulüm gördü.
    19 5 ...
  • hoş gelmişlerdir. gibson abileri ( g.t kalkması mode on ) olarak her daim yanlarındayım.

yalnız birikmiş bulaşıklar ve mıntıka temizliği var birkaç aylık. o işleri hallediversinler yımışak yımışak sonra entry yardırmaya başlasınlar pembiş pembiş yanakları ile. en alt devre olmak kolay değil. biz ilk geldiğimiz 2 sene ellerimiz morardı bulaşıktan ot yolmaktan..
    8 0 ...
  • oytunkaran

5862.
  • Adam 100 bin entry girmiş, 90 bin tanesi 11. Nesiller hakkında.
    Şimdi bu aynı entryleri 12. Nesiller için de girer. 2 aya kalmaz 150 bini bulur bak, söylemedi demeyin.
    13 3 ...