bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Borsa'yı yenmek adlı kitabı da olan ve ikisi de (yukarıdaki ile) prim menkul değerler A.Ş. tarafından çıkarılmış ve milyon dolarlık bir fonun yöneticisinin borsa anılarını anlatan bir kitap. ayrıca bir yatırım klasiği olan bir borsa spekülatörünün anıları da aynı aracı kurum tarafından meraklılara sunulmuştur.insan psikolojisinin yatırım kararlarına etkisini anlatan güzel kitaplardır bunlar. Ayrıca olmeden okunmasi gerekn kitaplar'dandır.
  2 ... brokerx5 ya da mustang
 2. 2.
  an itibariyle fidelity investment company'de danismanlik yapmaktadir. amerika'nin en bilindik yatirimcilarindan bir tanesidir. "one up on wall street" adinda borsa uzerine yazmis oldugu cok meshur bir kitabi da vardir bu abimizin.
  1 ... bryant24
 3. 3.
  çocuk denecek yaşta neredeyse kitabını okumuş olduğum yazar. sonrasında borsadaki öğütlerini tutmuşumdur. ne demişti:

  -en önce evini al ve hayatını riske atacağın parayı gömme . hele 3. dünya ülkeleri ve gelişmiş ülke borsaları hakkındaki fikir ve yorumları çok işime yaradı..

  -----------
  Orta tempolu şirketlerden elde ettiğiniz yüzde 20-30'luk karları toplayarak büyük paralar kazanabilirsiniz.

  Hisse fiyatları kısa vadede beklenenin tam tersi yöne hareket etse de, uzun dönemde şirket kazançları ile orantılı bir gelişme gösterecektir.

  Bir şirketin durumunun kötü olması, daha da kötüleşmeyeceği anlamına gelmez.

  Bir hissenin değeri sıfıra düşerse, hisseye ister 50, ister 25, 5 ya da 2 dolar ödemiş olun, zararınız aynı olacaktır: yatırdığınız her şey.

  Şirketlerin gelişimlerini izleyerek yatırmlarınızdan alacağınız karları arttırabilirsiniz. Hisseler gerçek değerlerinden sapma gösterdiklerinde, ortada daha gerçekçi bir alternatif varsa, elinizdekileri satıp yeni hisselere yönelin

  ------------
  ... hippopotomonstrosesquipedalian