perili köşk çocukluğumuzun hikayesiydi be. hele resimli kitapta okuyosak korku filmi izler gibi olurduk. helal olsun ömer seyfettine.
fikrimce ömer seyfettin'i ömer seyfettin yapan eserdir.
olay örgüsü güçlüdür ve konu etklileyici bir dille anlatılır.
olaylar sizi kitaba doğru çeker.
şimdiki nesil ömer seyfettin'i değil, perili köşk'ün yazarını bilir.
borusan holding'in binasi.
çocukken yarısına kadar okuyup, sonra sıkıldığım hikayedir.zaten fazla uzun değildi galiba.
eski, çocukları kandırmak için uydurulmuş hikaye.
ürkütücü bir havası vardır ve kapı gıcırtılarıyla ünlüdür.sessizdir.
çocukluğumun keyifli romanlarındandır ömer seyfettinin perili köşkü. her bir çocuğun da okuması gerekli olduğuna inandığım romanlardandır, ahmet rasim-falaka ve gecelerim gibi.

yamulmuyorsam sermet beydi adı, iyi bir aile babası ve perinin peşine düşmüş cesur insan. çocuk halimle cesaretine hayran olmuştum.
Heybeliada'da bir otelin adı. 8 odası var. Güzel müziği var. Manzarası, içinde bulunduğu çam implantasyonu ve ortamı da çok güzel.
yanlış hatırlamıyorsam kutu oyunu da olan köşktü. ismi başka bir şey de olabilir emin değilim. hatta daha çok kale gibiydi böyle sanki. hayal meyal hatırlıyorum. tepede delikli bir tabut vardı oradan küçük kurukafa bırakıyorduk kurukafa bir yere düşüyordu sonra ona göre oynuyorduk falan. tuzaklar vardı sonra. acaba hayal mi gördüm ki. belki de böyle bir şey hiç yok. yok vardı ama kesinlikle eminim. oynadım çünkü biliyorum.
ömer seyfettin kitabı olması lazım. açık ve net.
cüneyd emiroğlu'nun yazmış olduğu kitap. içinde resimler de var, cep boy. resimler renkli olmasa da insan görünce mutlu oluyor.