bugün

cumartesi gecesinden sonra öğlen yemeğine denk düşen kahvaltıdır.
haftanin en guzel ani. hele ki sevdiklerinle yapiyorsan.
Eskiden çok severdim. Ancak şu anda bir "Ailem" yok...
çeşitli organizasyonlara meydan veren kahvaltı tipidir.
mutsuz bir aile de yapıyorsan hiç bir farkı yoktur.
Saat 10 dan sonra yapılırsa pek lezzetli olmaz, onun tadı erken saatte olan da gizlidir.
pazar sabahı yapılan kahvaltıdır.
Haftanın tüm yorgunluğunu alan brancha benzeyen şeydir. Bütün aile o kahvaltıda bir ayara gelir.
pazar günü yapılan kahvaltıdır. benim için bir şey ifade etmez. zira 2 saat sonra işe gideceğim.
Genelde öğle yemeğiyle birleşir.
ailece yapılan pazar sabahı faaliyetidir.

ayrıca çalışıyor olmamdan dolayı katılamadığım faaliyettir.
benim hayalimdeki pazar kahvaltısı aile ile dostlar ile yapılan uzun süren sohbet edilen, ikramların bitmediği bir pazar kahvaltısıdır.
belki bu pazar umuduyla uyandım. *
Haftanın finali niteliğinde bir kahvaltıdır. En büyük özelliği bol çeşit olmasi ve saatlerce sürmesidir.
ogretmenler odasında (simit, tost, pogaca) alelacele yapılandir.
Annen hazırlıyorsa , böreklerin gözlemelerin kızartmaların seni beklediği kahvaltıdır.
sofrada da sucuklu yumurta varsa yeme de yanında yat.
tüm aile toplanır. iyice güzelce bir kahvaltı yapılır
(bkz: sucuklu yumurta)
(bkz: oh mis)
En makbulü aileyle yapılanıdır. Babamla kardeşimin takılması, annemle şakalaşmaları çok feci özlemişim.
görsel

Yok yoktur.
kötü kızlar için kalkmış bir penistir.
ızgara sucuk, tereyağlı sahanda yumurta, dil peyniri, otlu peynir, çıtır simit, portakal suyu, kuru incir ve ceviz ile az önce icra edilmiştir.
görsel

Eğer pazar kahvaltısında küçük misafirleriniz varsa "kırmızı balık " şarkısının temasını kahvaltıda işlemeniz kaçınılmaz oluyor:)

Not1: yaparken şarkıyı bilmem kaç kez söyleyip, beni de doğruya zorla sevketti..

Not2: önce de söylediğim gibi benzetme yeteğim sınırda ve en iyisi bu. iddia yok sözlük sakin..

Mutlu pazar kahvaltılarında kalabalık aile neşeniz bol olsun..
Sucuk ve yumurta muhimmdir birde portakal suyu ve röpdeşambr.
görsel
Otelin restoranında sessizce köşede ysptığım kahvaltıdır.
2 porsiyon bulent borekcilikten alinan kiymali su boregi ile eda edilendir.