bugün

şu güzelim pazar gününde evde pinekleyen insanlardır.

dışarıda gürül gürül akan bir dünya!, demiş adam siz hala evdesiniz ya!, sokakta, bağda, bahçelerde cillop gibi karizmalar güzel kızlar dururken beklerken hala içinize bir dürtü gelmeden ve utanmayarak evde oturabiliyorsanız ben daha ses etmiyorum kardeşim. karışmıyorum. oturun arkadaş tamam be oturun götünüzü büyütün asosyalliğin diplerine vurun da vurun be bro!,

ya bir insan dediğin insan, sıkılır ya ben ne yapıyorum ulan der ya!, ama yok arkadaş yok ben eğitemedim sizi olmadınız siz yani!, hep traş hep boş adam kalacaksınız yuh vallahi!

yok yani ne yapıyorsunuz bana da söyleyin de bende gideyim yani evde onu yapayım öyle ya! ne varsa bu evde bu kadar güzel olan anlamadım ki!.

hiç sevgiliniz hiç arkadaşınız hiç halı saha maçınız hiç kahve ortamınız da mı yok ya?, neyse konu dağılmasın sonra anlayamıyorsunuz uzatmaya gerek yok asosyaller ordusu sizi!. gelin para vereyim de gezin la!.
haftanın 6 günü çalışan, yahut 6 günü dışarda olan insanlardır. Bırakın da bir gün yatarak geçirsinler. Adam 8 artı 6 saat zorunlu mesai ile çalışıyor. Pazar gününe enerjisi sömürülmüş olarak giriyor.
Yazar bu yazıyı mobilden yazmıyorken ve günlerden pazarken at sikinde kelebek gibi duran başlık.
ayrıca evde oturmakta bir seçenektir ve bunu seçmek aptallık değildir yok eğer aptallıksa senin de bu soğukta dışarda gezmen aptallığın daniskasıdır.
Mutlu kalın efenim.
fakirdirler parası olsa sinamaya gider ne bileyim gezer falan.
gezecek arkadaşı yoktur. Evde akasya durağı, cennet mahallesi filan izler.
pazargünü hobisine zaman ayırandır akvaryumun suyunu temizler filtre temizliği yapar,köpeğini yıkar,kuş kafesine bakım yapar.
Fırtına yüzünden oturmak acı verici.
huysuz ve tatlı adamdır.
dışarı çıkıp gelmedikleri ne malum, bilip bilmeden atışmış söz.
eksilemekle meşguldürler.
can sıkıntısından ablasının eltisine hakaret edip sonra "aa sen beni yanlış anladın" diyen yazarlardır.
Fakir ya da öğrenci oldukları için oturuyorlardır, aslında 'utanarak' evdedirler.
yorgun insanlardır. evde otururlar, pasta börek yaparlar, arkadaşları falan gelir..

(bkz: kendimden biliyorum)
pazar günü utanmadan evde oturan insanlar bu kış gününde nereye gidip gezsin. bir ailenin gezmeye çıktığı anda harcayacağı paranın ve masrafın günümüz türkiyesinde insanları zorlayacağı aşikardır, gezme işi artık zengin takımının işi olmuştur. vatandaşın haftada bir günü var bu soğuk kış günlerinde en iyisini yapmış. ve sokakta harcayacağı parayı evinde kestane mısır patlatarak geçirmiştir. nede olsa akıllı bir insandır.
cumartesi dahil tüm hafta eşşek gibi (ş'yi iki tane yazayım da daha vurucu olsun) çalışınca pazar günü evde oturmak istemesi normal olan insandır.
hafta içini otobüslerde, tranvaylarda geçirdikleri için kafa dinlemek isteyen insanlardır.
pazar gününü, çok matah bir şeymiş gibi, avm'lerde gezinip alışveriş edeceğine evde dinlenerek geçiren insanlardır.
Gidecek yerleri olmayan yada yalnız insandır yada butun hafta çalıstıgı için evde eşiyle zaman geçirmeyi tercih eden kişidir .
utanarak evde oturan insanlardan daha kibar insanlardır.
kaldı ki haftanın 6 günü çalışıyor olabilirler. onlar için dinlenmek pazar günü aylak aylak evde oturmak olabilir. dışarısı yağmurlu olabilir. paraları olmayabilir. olabilir de olabilir yani.
pazar günü dışarı çıkma zorunluluğu var da bizim mi haberimiz yok.
ulan her yer vıcık vıcık insan kaynıyo dışarı çıksan bile rahat gezemiyosun bari yat dinlen evinde keyif yap.
tamamen parayla alakalı olan durumdur, özellikle türkiye de, parası olan insan zaten evde oturmaz, çok parası olan insanda haftanın bir günü sadece dinlenmez.keyfi değildir.