bugün

Böyle kinci,ayrımcı insanlar nasıl türüyor acaba günümüzde.Irkçı,tutucu,bölücü hareketlerinizi içinizde yaşayıp içinizde bölünüp yok olursunuz inşallah.Bitin gidin artık cahil yaratıklar.
tiksindiren insan beyanı. bu cümleleri sarf ederken günahtan mı bahsediyorsun?
gayet olagandir. hatta, maasi cok iyi olan bir sirket ise, en fanatik islamcilarin, din ve mezhep ayrimi yapanlarin dahi sesini cikarmayacagi durumdur.

ne diyor cem yilmaz: "istersen krem peynire tap, bana ne?" herkesin mezhebi farkli olabilir, is soz konusu olunca ise zerrece onem tasimaz. sana ne? derler adama.

ozel derse gittigim bir aile var. yaklasik 2 yildir, haftada 3 gun ben bu ailenin evine gidiyorum. her gidisimde en az iki saat kaliyorum gorusme filan derken. yeri geliyor sohbet ediyoruz. cok degil birkac ay once ailenin alevi oldugunu ogrendim. kalbimde zerre kadar bir degisim olmadi velime karsi. ona sevgimde ya da bakis acimda farklilik olmadi. hanefi mezhebindenim, o da bana farkli bir gozle mi bakiyor? adim kadar eminim ki hicbir on yargisi yoktur.

ne kadar alevi tanidiysam, "ooo bunun mezhebi bilmem ne, o zaman bu boyle..." dusunceleri ile gelisen triplere girdiklerini gormedim.

karakteri saglam mi, yeterdir.