bugün

babasından aldığı parayla parliament alip minibüse 1 lira veren ogrencidir. Bugün ise giderken şans eseri minibüsün on koltuğuna oturdum. sırtında çantası ağzında sigara bi liseli arkadaşımız minibüse dur işareti yaptı. On tarafa doğru geldi abi bi ogrenci dedi. vereceği parayi tuttuğu elinde aynı zamanda bir paket parliament vardı. ya ben nedense o çocuğun yerine utandım. benim zamanımda sigara ucuzdu gene karşılanabilir bir meblaydi öğrenci için. ben o zamanlar sigara icmezdim ama icene de bişey demezdim. lakin şimdi bir parliament 9.5 lira lan? bende icmesini bilirim parliamenti ama chesterfield içiyorum amina koyim? anlamıyorum sayın sozluk anlamıyorum ya.
sigarası girdiği ortamlarda statü belirttiği için, ortamda kızları etkileme düşüncesiyle* sigaraya çok para verip kimse yokken dolmuşa binen liselidir.
Uyanık öğrencidir, kendisine tanınan haktan faydalanıyordur. zira apartmanı olduğu halde yeşilkart kullanan, 2.000 TL hane geliri olduğu halde fakirlik yardımı alanlardan daha dürüst olduğu kesin liselidir.