bugün

15 bin dolar bütçeye karşın 107.9 milyon dolar inanılmaz hasılat elde etmiş film.
107 milyon 885 bin dolar kâr yapmıştır. diğer deyişle 7193 kat para kazanmıştır.
Hic korkutucu olmayan film serisi. Öehh.
saçma sapan dandik büllük kofik filmdir.
Turu icinde Dabbeden sonra en sikik filmlerden.
yere pudra döküp şeytan ayak izi çıkartılan film. sizin kafanıza sıçayım.
found footage türünün en iyi örneklerinden biri. Tüm seriyi izledim. Zaman zaman çok fazla sıkılsam da korkutma konusunda çok başarılı. Bu tür filmlerin olayı bolcana kan, bolcana görsel efekt değil zaten. izleyiciyi korkutan asıl şey bu tarz filmlerde bilinmezlik hissi. Ustası blair witch bundan ekmek yiyordu ve bu duyguyu çok iyi veriyordu. Son film olan Paranormal Activity: The Ghost Dimension hariç bu duyguyu çok iyi verdiler seri boyunca. Bilinmezlik, ürkütücü atmosfer gitmiş yerine bolcana görsel efekt, cehennemden gelen şeytani şeyin ilginç ayakları gelmiş son filmde. Bana göre serinin en iyi filmi üvey evlat muamelesi gören The Marked Ones ve elbette ilk film. Türü seven yada sadece ürkmek, korkmak isteyenler için ideal bir seri.

--spoiler--

Son filmde şeytani şey bir bedene kavuştu ve dünyaya geldi. Devamı gelecek mi bilmiyorum
ama gelirse izlerim hiç acımam.
--spoiler--
Ilk ciktiginda yok iste izleyenler korkudan olmusler. Aglamislar zirlamislar diye doldurdular. Gercek hikaye diyor zaten film baslarken. Filmleri o kadar vasat ki. Bu ne aq izlerken diyorsun hic bir senaryo yok. Belgesel desen degil 5. Boyut desen degil. Sacma sapan sisirildi zamaninda.
Kameralar gece cekmeyeydi iyiydi. En korktuğum sahneler boş oda goruntulerini kesik kesik vermeleriydi. He bir de çocuk dışarıda bir kadın görüyor kafasini odaya çeviriyor kadın orda. Başkada bir olayı yok yani.
görsel
En sıkıntılı sahne de dışarıdaki kadının hemen eve gelmesi ânıydı.
konu olarak güzel ama giriş gelişme sonuç olarak kötü bekleneni vermiyor.
https://youtu.be/k2y_YXEXwyE

Paranormal activity Türkiye kısa filmi