bugün

Hayatta olmadığı aklıma geldiğinde içime hüzün çöken, Türkiyenin en değerli yazarlarindan. lise son sinifta tutunamayanlara aşık olup,onunla yaşayan biri olarak şimdilerde tehlikeli oyunlar ile kisilik bölünmeleri belirtileri göstermeme rağmen Oğuz Atay'in etkisinden kurtulamayan kısımdanım ve bununla gurur duyuyorum. (bkz: oğuzataycılık)
poyraz karayeladslhasjdkasda şaka şaka.
yaşamın amaçsızlığıyla Iyi alay eder. Bir orhan veli bilirim böyle bir de atay ı. Bakın durum basit. Standartlar ne olursa olsun. Öz olarak yaptığımız şeyler aynı. Kimse de durup demiyor ki niye? Hah evet evet sen, ama ben durup niye diye soruyorum dediğin nidaları hissettim. iste durup bunu diyebiliyorsan başın belada dostum. Karanlık bir girdap, kısırdöngü seni bekliyor. Tam da böyleyken bu iki herifle tanıştım. Kimsenin, anlaşılmayı beklediğimden haberi yokken nereden bilecekler de beni anlayacaklar diyen bir adam. Hayatın mide bulandırıcılığını alayla kusarak gideriyor.
türkçe'nin müthiş ötesi bir dil, oğuz atay'ın ise yetenek sınırlarının tartışmaya dahi açık olmadığını gösteren eserlerdir.