bugün

bu kişi chp kastamonu milletvekili olan prof fahri ecevit'dir, biricik oğlu bülent robert kolejinde okumuştur.
iLMiN BiLMiN milliyeti olmadığın bilen ulusalcıdır.
(bkz: ilim çin de bile olsa alınız)
muhafazakar kesimin çocukları imam hatipte okuyunca sözde emperyalist uşağı olurlar! ancak amerikan robert kolejinde okuyan ulusalcıların çocukları antiemperyalist olurlar, eee bebeğim eee uyu türkiyem uyu !
çocukları özel okullarda,üniversitelerde okuyan siyasilerden farkı yoktur.oturdukları koltuklarda ülkenin çocuklarının eğitim sistemleriyle istedikleri gibi oynarlar,sonrada çocuklarını o okullara göndermezler.bu güne kadar hep böyle olmuştur.
amerikan robert koleji protestan misyoneri hamlin'in kurduğu bir kurumdur, yıllardır da idarecileri, öğretmenleri ve katılmak isteyen öğrencileri için pazar ayini düzenler, buraya kadar özgürlüktür demokrasi çerçevesinde ancak yanlış olan şu başka güzide eğitim kurumları dururken sözde vatanseverler neden çocuklarını ısrarla yada binbir zahmetle bu kurumda kayıt ettiriyorlar düşündünüz mü, sebebi bellidir; (bkz: amerikan hayranlığı)dır.
bazı başbakanların oğlu yurtdışlarında okuyor efendim.
(bkz: rte nin askerlik yapmayan yurtdışında okuyan oğlu)
'imam hatip' diye üstünü başını yırtan siyasetçinin oğlunun, kızının abd de okuması gibidir.
(bkz: recep tayyip erdoğan)
(bkz: sümeyye erdoğan)
ayrıca: (bkz: sümeyye ye 20 25 gibi gitmesi lazım)

siz de burada kıçınızı yırtın.
bir zihniyet bu kdar mı sığ bu kadar mı bön olur arkadaş yaa.

eline fırsat geçtiğinde ülkeyi satmaya başlayanların insanlara çamur atma çabasının en güzel örneğini görüyoruz burada. böylece ne olacak biz o konuları tartışıp satışlarınızı görmeyecek miyiz. hergün öldürülen gençleri bilmeyecek miyiz.

robert kolejiymişla isterse sen benuva da okusun bana ne, benim ülkemi satmıyorsa nerede okursa okusun.
--spoiler--
konunun dışına çıkarak söylüyorum lise çağında ki çocuklardan bahsediyoruz bu bir
misyoner bir eğitim kurumundan bahsediyoruz buda iki
şuan bu okulun müdürü Anthony Jones dur ve misyonerdir,

burada şahış eleştirisine indirgeyecekseniz senin oy verdiğin partinin genel başkanın oğlu da yurt içinde eğitim almıyor güney korede okuyor o şahışta!
--spoiler--

gelin artık açın gözlerinizi sözde vatanseverlerin ne olduğunu görün, çocuğunu misyoner bir eğitim kurumuna emanet edip laiklik vurgusu yapanların maskesini görün!
2011 fiyatlarıdırgörsel 2012 fiyatları zamlı tarifesiyle kaçtır bilmiyorum ama en az 60 bin tlye yaklaşmıştır robert kolejinin yıllık ücreti.

--spoiler--
2.dünya savaşı esnasında açlıktan kırılan bir anadolu halkı varken birilerinin çocukları bu koleje daha ağır fiyatlarla gidiyordu, ayrıca unutmadan söyleleyelim kayıt esnasında öne gelmek için binlerce lira daha bağış yapmanız gerekebiliyor.
--spoiler--

Arnavutköy Mh., Kuruçeşme Cd 87, Beşiktaş bu okulun adresi istanbulda yaşayan ezan sesinden rahatsız olanlar gitsinler desinler ki biz bu çan sesinden rahatsız oluyoruz bakalım hangi cevabı alacaklar.
akıllı adamdır, şu an burda sallayanlara soruyorum, hanginiz fırsatınız olsaydı robert kolej' de okumazdınız?
ya da şöyle soralım,
bundan yıllar sonra iyi para kazandıran bir işiniz ve ve çocuklarınız olduğunda, robert kolej' e göndermek istemeyecek misiniz onları?

kimse kendini kandırmasın, ideallerimiz güzeldi ama hepimiz kapitalizmin vahşi kollarında kaybolduk,

siz de kaybolacaksınız,

ve ilerde bir gün "keşke benim oğlum da robert kolej' de okuyabilseydi" diyeceksiniz...
hortumcularda işte aynen böyle düşünüyorlar,

--spoiler--
cem uzanın;
sayın ecevit tam bir antiemperyalistdi off shore hesaplarımızla o kadar parayı isviçre bankalarına hüplettikte
lan ne yapıyorsunuz biz birazdan amerikadan dileneceğiz daha fazla hortumlayın bunlar yetmez dedi demesi bunun en büyük kanıtıdır.
--spoiler--

çok büyük amerika düşmanıydı çok! kemal dervişi hoppa diye transfer etti bonservis bedeliyle.
saltanat döneminde yaşayan mustafa şükrü efendi, dedesi olur, halife-i ruyi zemin hazretlerinin sadık bir kulu olup müderristir. cumhuriyet döneminde babası fahri ecevit hekim olup kıblesini batıya döndürmüş aydınlanmacı bir cumhuriyet çocuğudur. cumhuriyetin olgunluk dönemine erişen ve yerli zengin sosyalizminden ulusalcılığa inkılap eden siyasi görüşleriyle beşbakanlığı tatmış bir beyaz türk olan bülent ecevit için robert kolejinde okumak çelişki değildir. bir kısım insanlar atadan babadan tevarüs eden mavi kanıyla hep önde olmak, el üstünde tutulmak için vardırlar. onlar her devirde bir şekilde gemilerini yüzdürürler. padişehın kulu olmak ile cumhuriyetin çocuğu olmak arasında onlar için bir tenakuz asla olamaz.