bugün

genelde, küçük çocukların ve her yaşta kızların yaptığı hareketlerdir. çocuklar oyun oynarken, zıplama tuşuna falan bastıklarında kendileride zıplarlar. yada ellerindeki joysticki makinanın gözüne sokarlar. kızlar içinde durum farksızdır. mesela kız arkadaşımla playstation oynarken şuta bastığında, sanki topa vurur gibi gerçektende şut çekerdi. tırnağının kırılmasına sebep olmuştu.
yaşı ilerlemiş insanların da yapabileceği eylem... şöyle ki bu olay cafe'de playstation oynarken gol atınca "gooooooooool" şeklinde bağırmak,oyundaki futbolcu kötü vurunca "hay senin gibi adamın ben ....." gibi tepkiler vermekle örneklendirilebilir.hayır biz yapıyoruz,o yüzden...*
genelde fps oyunlarda olur.
nfs serisi oyunlarını oynarken içerisinde oldugum vaziyet.**
çoğunlukla erkeklerin playstation oynarken içine düştükleri ve kız arkadaşlarını da çileden çıkardıkları durum
oyun oynamanın amacına ulaşmış olmasıdır.
eşimin fm oynarken içinde bulunduğu durum. *
(bkz: age of empires oynarken raki icmek)

-nfs oynarken joyistiki sağa sola savurmanın arabayı döndürücü etkisi yoktur.
-fifa, pes, winnig vb. oyunlarda topa vururken joyistiki ileri itimenin topa hız kazandırıcı bir etkisi yoktur.
-mortal kombat, street fighters vb. oyunlarda yumruk atarken tuşlara hızlı basmanın yumruk şideetine bir etkisi yoktur.
risk adlı oyunda sıkça gorulen durumdur zira kişi ciddi ciddi dünyaya hükmettiğini düşünür bazen, oyun ileri dozlarda alınırsa arkadaş arası bile açabilir, dikkatli kullanılmalıdır.
en dikkat çekici örnek at yarışı oynayanlar için kahvehanelerde televizyonun altına
''lütfen bağırmayınız atlar sizi duymaz'' yazılmasıdır.
genelde monopoly oynarken başa gelen hadise gözünüzü para hırsı bürür olaylar gelişir...
(bkz: tarabya yı ben alacaktım orospu çocukları)
gerçek dünyanın soğuk yüzünü gören ve ondan biraz olsun uzaklaşmak isteyen insanın sanal kaçışı.
Oyun oynarken oyuna kendını fazla kaptırma ve o anı heycanla yasamanın sonucudur.
genelde pes,fifa oynarken olan durumdur.eğer joystickle oynuyorsanız, rakip gole giderken bir anda istem dışı ayağınızı rakibe doğru uzatırsınız sanki sahada gibi.
tanımdaki çocuk bence sokakta, evin bahçesinde, ya da benzeri bir yerde oyun oynarken kendinden geçen çocuktur. genellikle annesi akşama doğru balkona çıkar ve seslenir,

- "orhaaann!.. hadi yavrum baban gelecek artık. eve gel çabuk."

çocuk bu sesi önce gerçekten duymaz. sonra duyar ama duymazdan gelir. bu seslenme defalarca tekrar eder ve çocuk sonunda istemeye istemeye eve girer.

başlığın bana hatırlattığı buydu. ama oyun kelimesinin anlamı çok genişlemiş meğerse. yukarıda okuduklarımdan anladım bunu. sanki kötü olmuş gibi. ama tabi bunun da konumuzla alakası yok.

mutlaka (bkz: oyun).
(bkz: bir ben var benden içeru)
l4d oynarken başa gelen hadise. 5 duyunun çevreye kapatılıp, sadece monitöre açıldığı hal.
oyun biraz sürükleyiciyse her yaştan insan için su götürmez gerçektir.
playstationda mortal kombat oynarken başıma gelen durumdur. çok kaptırırsan sonuçları acı olabiliyor benden söylemesi. misal tekmeyle televizyon ekranı kırılabiliyor. *
eğer oyun istendiği gibi gidiyorsa, oyunu da oynamaktan da zevk alıyorsanız kendinizden geçebilmeniz mümkün.
(bkz: Resident Evil 4 Biohazard)
görsel
Genellikle moba oynarken yaşanmaktadır.
ergenliğimin doruğundayken bilgisayar kasası kırmışlığım vardır.
arada yapılandır .