bugün

ülkemizde yoğun bir şekilde yaşanan, içler acısı demokratik durum.
(bkz: aramaya inanmak)
(bkz: seçim mi var yine)
Dünyanın En Yüce Devrimcisi Deniz Baykal'ın Türk Solunu Devirmesinin Sonuçlarından Biridir..
her ideolojiye yakın bir parti varken neden hala parti sıkıntısı çektiğimiz düşüncesine bizi çeken durum...

yeni bir kavram olarak: içler acısı demokratik durum...
sandık başında şaşırtabilir:
"hacı bu pusula eksik mi yaaa?"
(bkz: akp iyi değil ama ne yapayım yine oyum akpye) *
içinde bulunduğum durumdur.
Mevcut partilerden hiçbirinini tam olarak görüşlerimi temsil etmediğini düşünmektentir.
Benim verdiğim vergilerden ödenek alarak parti otobüslerinde cıngır cıngır iğrenç müzikler çalmalarından ve bunun benim oyumu etkileyeceğini düşünmelerindendir.
Hepsinin kraldan çok kralcı olmasındandır.
Hepsi şarlatan olduğundan, hepsi kendi yandaşlarını beslediğinden, türkiyede siyasetin rant üzerine kurulu olmasındandır.
Siyaset.. Başlı başına yalana batmış ruhların oluşturduğu topluluk..

Hiç düşündünüz mü insanlar neden bize hizmet etmek için , kendilerini parçalarlar? insanlar , birine hizmet edebilmek için bu kadar gönüllü olabilir mi? Sanmıyorum. Maaşını alan , zengin müdür bile , hizmet etmekten şikayetçiyse , bunda vardır bi Ali-Cengiz arkadaş. Kimse kimseyi yemesin.

Hepimiz birer ekran koruyucu gibiyiz aslında, bir mouse hareketiyle yok olucak bir nefes alanlar topluluğuyuz. Gerisi yalan. Çok çok istisnai durumlar harici, herşey sahneli planlı işliyor. O yüzden kendinizi parçalamayın. Oturun soluklanın hele bi canlar.

Şimdi bakıyorum şöyle sağıma soluma, 25 yaşındayım, birçok arkadaş var , eğitim sisteminin körlüğü yüzünden , geçmişiyle bilgi donanımı yaşamamış, beynine birşeyler ekleyememiş, ezberci dayatılmış, düzgün olarak kendi fikirlerini daha oturtamamış, -ki çok yazık kimsenin suçu yoktur bunda eğitim bakanlığı hariç-,bu insanlar bu şekilde eğitiliyor ve sonra oy veriyorlar. Sonra bunun adı demokrasi oluyor.

Bisiklet süren çocuğa , araba sürdürüyorlar bu ülkede. Sonra da bekliyorlar ki ülke büyüsünmüş, istikrar sürsünmüş, yada 2023 benim o da sana yasakmış. Tey Allahım. Dışardan bir baksak ne kadar gülüncüz.

Yahu, adamlar sokak ağzıyla konuşuyorlar.Benim ev arkadaşlarımla konuştuğum gibi konuşuyorlar milletle. Yok senin dişlerini dökerim diyor, yok başka birşey. Bu ne Lan?
Adamları da suçlamıyorum. Sebebi belli, eğitimsiziz ki. Başka ne beklenir bundan.

Bakın güzel kardeşlerim, ne bi parti taraftarlığım vardır, ne düşmanlığım. Anarşist mode:on dur bende her zaman. Dinsiz kitapsız da değilim bin şükür. şöyle bakıyorum. Adam yaptığı otoyolları bize satıyor. Lan zaten yapman gereken o. Bugüne kadar yapılmadıysa seçilenler tarafından (eğitim eğitim eğitimmm...) benim suçum mu? Bunun neresi övünülecek birşey anlamıyorum. yahu cari açık aldı başını gidiyor. Çocuklarımız binecek vergilerden, çekilen peşkeşlerden ötürü ortaya çıkacak olan borçları ödemek için 25 tl lik benzin kullanacak dünyada 5 lirayken belki hala daha fanatiklik yapıyoruz.

Diğer tarafa bakıyorum, liderlik vasfı yok doğru dürüst. Bana kömür verme , bana bilgi birikim ver diyorum hepsine.Yahu yıl olmuş 2011 bakın 1900ler bile yok artık 1990 da doğanlar 20 yaş ve civarında , biz hala takım tutar gibi parti tutuyoruz. Acaba ne diyor diğer taraf yok. Hep öteki beriki oluyor. Yok mu kardeşim delikanlı gibi çıkıp, Borcumuz budur, vergiler budur , 2 yıl kimse ev almayacak , har vurup harman savurmayacak , kuracağız devlet teşekkülüyle 25 fabrika ihracata başlayacağız vs.. Yok. Biri ssk'yı batırmış , bir diğeri gitmiş istanbul büyük şehir belediye başkanıyken çöp toplatmayı becerememiş, sular kesilmiş, vs.. vs.. bana tek bir kul söyleyin hatasız. 1 1. 2 bile değil.Anca birbirlerine bok atmalar. Mhp ye bakıyorum , alparslan türkeşten sonra devlet bahçeli hiç yakışmıyor kardeşim o partiyei o kadar. Başka birşey söylememe gerek yok.

Elalem yüzyıllık planlar yapıyor, biz hala kalkmış günlük planlarla yaşıyoruz, çingene gibiyiz, bugünü de atlattık çok şükür misaliyiz. Adam kalkmış senin ne okuyup okuyamayacağına , hangi siteye bakıp bakamayacağına , neyi izleyip izleyemeyeceğine karar veriyor.

Tamam yüzde 40 küsür oy almışsındır . Yüzde 40 istemiyordur onu izlemeyi, peki ya %60 kısım kardeşim? Ben izlemek, okumak bakmak istiyorum. Nedir olay? Hani benim için demokrasi? anayasa pakedi yüzde 52 küsür ile geçti. inanılır olmak için birşey demeyeceğim küsüratlı sayı falan, e ama hani nerde %48 in hakkı? yalan dolan demokrasi bu ülkede. Anca alex gibi, hagi gibi, şöyle bir önder olucak, gerisi onun sırtında yüklenip gidecek bizim millet için 1923 ten sonrası böyle. Öncesinde de osmanlının yıkım dönemi zaten. Sistemsizliğin baş noktaları, baş tarihleri.Fazla bahsetmeye gerek yok.

Daha çok yazacağım da. Kafam karışıyor o kadar çok şey varki. 50 tane konuya değindik zaten dostlar. Değer verip okuduysanız ne mutlu. Eksilediysen de teşekkürler,anlamadıysan da yine okudun sağol,artıladıysan da ekstra birşey bekleme sana da teşekkürler. *

V.
içinde bulundugum durumdur. hepsi birbirinden beter partiler arasında hangisine oy verecegimi sasırmıs durumdayım.
anketlerde kararsızların dağılımı belirtildiğinde,"heh! benden bahsediyorlar" demektir.
konya ovasında sıçacak yer bulamamakla eşdeğer. en nihayetinde bir oy. hiç bişey bulamazsan gider iş-aş-aydar baş'a atarsın be ya.
(bkz: adalet ve kalkınma partisi) .
hergün orda burda 'komünistim' ya da 'dinciyim' diye gezen siyasetten tarihten bihaber seçmenin kendi kendini içine düşürdüğü tuhaf durum.
hak ve eşitlik partisinden bihaber olma durumda ortaya çıkan hede.

(bkz: hepar)
osman paşa'nın partisini bilmemek yüzünden baş gösteren durumdur...
Gugıl diye bir nimet var lütfen inceleyin :
(bkz: hak ve eşitlik partisi) (bkz: hepar)
(bkz: osman pamukoğlu)
hiç bir siyasi partinin tam olarak görüşlerinizi yansıtmamasından dolayıdır.
(bkz: kendi amblemini çizip altına evet oyu basmak)

ben buldum şahsen. dünya yüzünde görülmemiş demokratlıkta bir tepkiydi. bundan sonraki ilk seçimde bunu yaygınlaştırmak için var gücümle uğraşırım. bu arada amblem sıkıntısı çekenler at skine konmuş kelebek denemeliler. partinin adı da ip. ibretlik parti.
''kime oy vereceğimi bilmiyorum ama kime oy vermeyeceğimi çok iyi biliyorum''

smyrnai.
bende bulamadım rastgele bir yere bastım. baktım tam akp'nin üzerine geldi. adamdan tekrar oy pusulası istedim. tekrar rastgele bastım mhp'ye denk geldi. recep'ten iyidir dedim attım oyumu.
türkiye'deki siyasetin vatandaşını içine düşürdüğü durumdur. oysa güzel olmaz mıydı içimize sine sine oy versek?
bağımsız adaylara oy verilerek kurtulabilinecek dert.
http://www.youtube.com/watch?v=v0wrSLhp_sk
iki eliyle omuzlarının üstündeki başının yerini bulamayan gerizekalıdır aynı zamanda.

televizyonda kim konuşursa ona atar oyunu.

okumak, araştırmak, vatan sevgisi felan tabiatına terstir...
mevcut siyasi ortamda hissedilen durum.

evet herkes bok bana göre cidden eğilim göstermiyorum. oy atmayacağım ya da bağımsızlara asılacağım!