bugün

osmanlı'dan gelme bir terimdir. şöyle ki; osmanlı'da mastürbasyona el çekmek denir. ve el kelimesi ebced hesabına göre 31 rakamına denk gelir. bu yüzden böyle denmiştir.
kendi elinizle hep aynı zevktir..ama başkasının eli ile bilemem...ya başkasına yaparsınız yada kendinize yaptırırsınız...bir nette okudum başkasına yaptığınızda adam zevkten uçarmış...vesselam..
(bkz: eller günahkar)
otuz bir yaşına gelen insanlara yaş kaç diye sorulduğunda otuz ya da otuz iki demeye yönelten eylem.
doğru yazılışı otsbir olan şey.
ı don't believe have a girlfriend enjoy your hand
felsefedir.
justin bieber ın kanımca hiç yapmadığı eylem. daha 11 inde yatmıştır o piç.
ocak - mart - mayıs - temmuz - ağustos - ekim - aralık gibi ergen aylarının alışkanlığıdır.
iğrenç bir olaydır.

(bkz: yes mi)
ben bu zıkkımı çekmek için çekerim çekerken niye çektiğimi düşünmem sonra yaparım felsefesini özür dilerim ihsan YÜCE üstadım biraz alıntı oldu ama.
yaş büyüdükçe azalma gösteren durum.
(bkz: otuz bir çekmek)
fenerbahçe nin yapmasına ramak kaldığı aktivite.
hassiktir denen sorudur çünkü tam ben cevap vericektimki cevap gelmiş banane lan.
1 rakamını sadece 90 derece sola yatırırsanız manasını bulacağınız sorudur.
http://www.birsise.com/31-cekmek-ve-anlami-nedir/

not: elif'i bu işe karıştırmasalardı iyiydi.
ebced kodlamasına göre elif yani e nin değeri 1, lam yani l nin değeri 30 dur.
30+1=31 skoruna ulaştırsada,ben doğruluğu konusunda şüpheliyim..
önceleri otuzbir hamlede tamamlandığı için olsa gerek herhalde. Şahsen ben ilk yaptığımda otuzbirinci hamlede gelmeyince epey telaslanmıştım.
bilim adamının teki bilim aşkıyla bu işe bir çare bulmak istemiş ve kollarını sıvayıp deney yapmaya başlamış. uygun şartları sağlayıp laboratuar da yapılan deneyi sonucu 31.saniyede boşalınca bu olay litaretüre 31 çekmek olarak geçmiş.
şimdi 3 şekil itibariyle kavrayan bir harf olduğundan 1de bildiğin çüke benzediğinden çükü kavrayan el anlamında kullanılan sayıdır. 3 boğumlu yapısından dolayı elin ileri geri hareket ettiğini anlatır. evet.
"elle meni getirmek" tanımının osmanlıca karşılığının ebced değeri vesilesiyle "31"dir.
küçükken akıllara hep 31.hamle de ereksiyonu getirdiği sorularını getirmiştir.
cevabı genellikle yanlış bilinen gereksiz soru. el çekmek değil sadece elin ebced değeri 31'dir. elif=1 ve lam=30, "eliflam" yani 31.