bugün

düz vites araba kullanmakla övünmek, televizyonun uzaktan kumandasını kullanmadan sürekli kalkıp televizyonun tuşuna basarak kanal değiştirmekle övünmek gibidir. Özetle, bir embesil bunla övünür...
teknolojinin tüm nimetlerini dibine kadar yaşa, araçlar tüm konfor ve ileri teknoloji ile anıldığı günümüzde gel vitese takıl.
Bir erkegin arabasi otomatik olsa bile duz vitesi bilmeli. Sofor degildir. Aldanmayiniz.
Rahatına düşkün erkektir. Daha güvenli ve rahat kullanış sunan bi teknoloji edinip hayatımı yaşarım.

He şoförlük debriyaja basıp vites atmaksa, evet şoför değilim.
debriyajsız arabamı olur mk !
triptonikler ne oluyor ki dediğim olaydır.
Teknolojinin nimetlerinden yararlanmakta fayda var. Bu kadar kasmaya gerek yok. Erkekliğin ölçüsü vitese kaldıysa vay halimize.
pilot da pilot değil zaten, otomatik pilot varken. Bu mantıkla uçak da uçurursun.
Üst segment araba kullanan zengin erkektir. Âleme dert olmuştur.
Düz vitesli vurdurur otomatikçi vurdurmaz. dolayısı ile gözden geçirilmeye muhtaç önerme.
araba ile erkeklik yapılmaz.
vites kolu ile hiç yapılmaz.
maazallah girer bir yerine bir gün.

araba ile diş fırçası arasında fark yoktur.
size hayatınızda kolaylık sağlayan alet-edevattandır.
araba ile \"zevk\" almaya giden dangalaklar hergün trafiğin içine ediyorlar. neden?
çünkü bir şeyleri telafi etme derdindeler* * *...

son kez, arkadaş araba zevk mevk objesi değildir. biner gidersin.
ben otomatik vites sürüyorum, çok da rahat, herkese tavsiye ederim.
zevk istiyorsan illa, koyarsın güzel bir CD sürersin arabanı efendi gibi.
otomatik vitesin rahatlığını tatmamış yazar beyanıdır.vites topuzunu eline almakla erkekliğin ne alakası var onu da tam anlamış değilim.
orospu çocuğudur. halbuki gemi kaptanıyım demeliydi.
olayın erkekliğiyle alakası yoktur. olay şoförüm demesindedir. sen neyin şoförüsün ulan haha.
manuel vites kullanmanın marifet olduğunu gördüğüm başlık. otomatik vitesi yerip, manuel vites kullanmayı sebastian loeb'lük sanıyor bazıları. on sene sonra bu kalıplarınızdan kurtulacaksınız gençler.

debriyaj kavrama noktasına geldiğinde, gazı gereken ayarda verin ve kalkın. işte bu başlık altında marifet olarak sunulan olay bu. tercihim otomatik vites.

boşu boşuna zulüm etmeyin kendinize.

şunu ekstra olarak belirtmek istiyorum;

2006 yılından beri aktif yarış tecrübem var. lisanslı off road yarışçısıyım. trial, challenge, mahalli türü yarışlarda derecelerim ve kupalarım var. anadolu'nun her yerinde yarıştım ve direksiyon salladım. buna binaen; ben otomatik vites diyorum. istanbul içi araç kullanan kişiler otomatik vitesten şaşmasın. böyle bir trafiğin hengamesinde debriyaj kavramak tamamen külfet.
(bkz: afedersiniz otomatik vites araba kullanmak)
zengin, elit ve üst sınıf erkektir.
manuel kullananlar gibi ucuz ve ezik bir araba kullanmayan erkektir.
adamlığın kare kökünü yazmış erkektir. evet.
araba sürmesini bilgisayar oyunlarından öğrenmiş erkek tipidir.
teknolojinin, günün getirdiği gelişim ve imkanları kullanan pratik erkektir.

erkekliğe yapılan en büyük haksızlık bu tür ayrımlara indirgemektir.

cinsiyet bilinci kendin olmaktır. kendini, kendindenliği, kendiliğindenliği bilmektir. öz değerini koruyup yüceltmektir.

vites gibi lüzumsuz ayrıntılarla değerlendirmek gereksiz haksızlıktır.