bugün

öğrencilik dönemlerimde her sabah düzenli bir $ekilde yaptığım spordu.
halen sıklıkla yapmakta olduğum aktivitedir.
(bkz: tek rakibim büyükşehir belediyesi)
otobüse aşık olan insan*.
şoförün farkettiği halde ibnelik olsun diye durmayan kişidir.
otobüsü hep kaçıran insanın bir üst modelidir. en azından bi şansı vardır.
otobüsün, peşinden koşması gereken insandır.

not: kelime oyunu fena yapılıyor arkadaş türkçede de.
C.'dir. *
otobüsün peşinden yürüyen insanın bir üst modelidir. en azından kaçırınca üzülmez yürüyen insan.
otobüsü kaçıran insanların yaptığı eylem.
daha bana kısmet olmadı. ne zaman otobüse binmeye niyetlensem, o saatteki otobüs ya gelmez,yada bir saniye ben otobüs saatlerini bir türlü tutturamadığımdan sürekli erken çıkıyorum durağa, bak bu şimdi aklıma geldi.*
otobüsün peşinden koşup şoförün kapıyı açmamasıyla sinir krizi geçirebilecek insandır.
(bkz: Allah kimseye yaşatmasın)
hiç kalkışmadığım bir durumdur.
zira bu yüzden bir çok kez gerekli yerlere geç kalmışımdır gözlerimin önünden geçen otobüse yetişmek için koşmadığımda. koşsam belki yakalayacağım ama o anda hiç istifimi bozmadan beni almadan giden otobüsün şoförüne, muavinine,tekerleğine, motoruna kadar tek tek küfür saydırmakla meşgulümdür.
gayri resmi 100 m dünya rekorlarını kıran insan.
Engelli koşudan farksızdır, kaldırımlara sıçrar elinizdekileri ve sırtınızdaki çantayı koşu tarzınıza adapte etmeye çalışırsınız. meşakatlidir. eğer ki şoför gördüğü halde durmuyorsa ağız dolusu sövülür.
sabahları geç kalmışsanız ve otobüsün saatini biliyorsanız ta en başta otobüsün senin binceğin otobüs olduğunu anlarsın.. koşturursun koşturursun... bazıları öğrenci olduğumu anlayıp duruyorlar ama bazıları süratle ilerliyolar *...
otobüsün birkaç dakika erken gelmesiyle vuku bulan durumdur. küfür ederek koşarsınız. bazı şoförler yavaşlayıp açar kapıyı. bazıları arka kapıyı açar binersiniz. bazıları ise siklemez basar gider.
eski körüklü otobüsler için çok fazla zaman geçmeden otobüsü yakalayacak olan insandır.

(bkz: hadi i$e geç kaldık körükle be dayı)
farklı sebepleri de vardır bu maratonun .

mesela verilen 20 ytlnin üstünü birazdan vereceğini söyleyen şoförün bu sözünü, insanın indikten sonra hatırlaması .
en kötüsü de otobüsün peşinden 100 metre engelli koşu yapıp kapısına gelindiğinde yer olmadığını görüp ambulans çağırın diye sinir krizine giren insandır.