bazen camlar vida ile sıkıştırılmış olur.* genelde açmak için yöneldiğim cama bu ön bilgiyle gayet yavaş, sakin bir halle, çaktırmadan göz atıp olay mahalinin temiz olup olmadığını kontrol ederim. tek hamleyle, açılmama ihtimalini göz önüne alarak saniyenin onda biri hızda cama hamle yapıp, daha fazla öküzleşmeden kenara çekilirim. belliki bir zoru var camın açılmıyor değil mi? hele hele camın açılmadığını idrak eden bazı erkek(!)ler bir hışımla olay mahaline yanaşıp, rambo ve john travolta edalarıyla camı açmaya çalışır* ve takriben beş dakika kadar uğraşıp da bir sonuç alamayınca hafif kızarmakla beraber yüzündeki "ben göt oldum" ifadesi adama boşalmış hissi kadar haz verir.
(bkz: buda böyle bir anımdır)
(bkz: adam göt oldu beyler)
açamama ihtimalinide düşünerek temkinli şekilde açan erkektir.
Bir kızın açamadığı camı akabinde bir erkek açtığında "i can be your hero baby" havalarına giren erkektir.
herhangi bir sorun olduğunda kaptana seslenen, yolcuların sözcüsü orta yaşlı amcanın daha sakin halidir.
k: pardon ciciskom su camı acar mısın miden bulandı kusmak üzereyimde.
E: ıyy tamam tamam actım yeterki yapma bana dogru.
K: gördün mü nasıl açtırdım camı. *
deneyip de açamayınca.

(bkz: ayrın men)
(bkz: sipiderman)
(bkz: batman)
(bkz: halk)
(bkz: daha gider bu)
o hareketten sonra, o artık o değildir. bambaşka biri vardır otobüste. hafif göğsünde gıdıklanma hissi olur normaldir. az önce kesmeyi düşünüpte utandığı kıza gönül rahatlığıyla bakabilmekte hatta hafif tebessüm atabilmektedir.
world’s strongest man'daki adamlarda bile bulunmayan marur bir yüz ifadesine sahip er kişidir.
hayallerdeki erkek tipidir o bir kahraman o bir yiğit o bir malkoçoğludur. cam açıldıktan sonra atına biner ve hızla uzaklaşır ordan.
n kahraman vasvını taşımaya hak kazanan kişi olabilir yakışıklılığıyla alakalı olarak ama kendi içinde büyük yeni kahramanlık hayalleri kuran sanki bişey yapmış olan kişidir.herkez camı zorlar ve yeterince gevşetir bizim n kahramanda gelir hafifçe dokunur ve açar aslında şanslı olabilecek kişidir.
bir de açmayan erkek vardır ki ne bakıştan anlar ne homurdanmadan aç dersin de açmaz. Oksijensiz solunum yapıyor zaar .
geçen otobüste giderken başıma geldi.bayan denilen kişi cam cismini zorladı ve açamadı.sonra bana beyefendi şu camı açabilirmisiniz acaba dedi ve o kalkışımı unutamıyorum.sırt üstü boyun arkası kaslarımı elimden geldiğince kabarttım ve bir halterci edasıyla cama doğru yöneldim ve tırak diye bir sesle camı haltettim.neden böyle olur anlamam.bi gazla kalkarsınız ve oturuncada yüzünüzde salakça bir ifade takınırsınız.
cam kenarındaki oturan bayan sıcaktan bunalır. pencereyi açmayı dener açamaz. bunu gören arka koltuktaki er kişi olaydan kendine vazife çıkartır;

arkadaki erkek: durun ben erkeğim.
oturan bayan : hiç çaktırmıyonuz ama neyse. (ve kahramanımız büyük bir çeviklikle pencereyi açar.)
arkadaki erkek: hahh!* zaten ben değil sen çaktıracan.
oturan bayan : ayy! terbiyesiz ben burada oturamam. terbiyesiz.
arkadaki erkek: (yanındaki bayana dönerek)* olaya bak ya! o çakınca laf yok, biz çakınca terbiyesiz.
yandaki bayan : (şaşkın bir ifadeyle) az adam ol mahmut...
yolcu ahalisinin gönlüne taht kurmuş kişidir. hatta etrafındaki kızlar tarafından; seni yakından takip ettim, gerçekten de çok özel bi yeteneğin var. bayılırım kaslı erkeklere, msn var mı? gibi sözlere maruz kalabilir. (şaka lan, kimse sklemez seni.)
Hayallerinizin erkeği olabilir belkide. Camı açtıktan sonra yüzüne bakmayı ihmal etmemek gereklidir.
otobüse binmeden önce eski model otobüs olmasına dikkat eder. özellikle cam kısmına bakar pas tutmuş mu diye, ıkarus marka otobüsü gözüne kestirir ve biner. otobüs boş olsa bile cam kenarında durur ve olayın meydana gelmesini heyecanla bekler. cam kenarın da oturan bayansa kahramanımız olaydan daha büyük keyif alır. kahramanımız kışın gelmesini heyecanla bekler her sene.
bide bunun kapatılmayan camları kapatanı vardır. yada kapatamayanı. millet açmıştır sonra yolculuk başlayınca bir sağuk bir rüzgar vs herkesde bir talep biri kalksada kapatsa diye. sonra 10larca insanın içinde yar..ak gibi kalkarsın afedersin asılırsın ulan kapanmaz bi türlü hayda daha çok asılırsın .sonra homurdanırsın bu nasıl cam lan bende kabahat yok bi bozukluk var diye iyice asılırsın. sonra o cam kapanmaz mal gibi yerine geri dmnersin. bütün öz güven felan yerle yeksan testestron seviyesi sıfırın altına inmiş. onuda geçtim ihtiyarın biri kalkar 2 parmağıyla o camı tık diye kapar kendi içine doğru kaçarsın kaplımbağa* gibi terler boşalır. tamam dersin bu iğrenç ortamdan biran evel inmek istiyorum. kim tanıcak ulan beni dışarda ? hiç değilmi ...
Otobüsün o iğrenç kokulu,havasız halinde yaptığı hareketli kurtarıcı olan erkektir.
hiddetle ayağa kalkıp cama doğru yönelen ve görevi başarıyla tamamlayandır. ancak açtığı cam bir amca veya teyze tarafından hemen kapatılır.
dünyanın en sıcak günlerinden birinde kesinlikle bir teyze üşüyecek ve o erkeğin açtığı camı kapatacaktır. emekleri bu minvalde boşa giden erkektir.
etrafına, yarı utangaç bir edanın koluna taktığı kim verecek gururunu salıverir.
sanırsınız adam camı değil, cennetin kapılarını açtı.
kapıyı açar açmaz huri arıyor.
Açtıktan sonra yüzüne bi özgüven gelir. Bir sonraki durakta inip dünyayı kurtaabilecek potansiyele sahiptir o an.
tatlı bir gururla yerine oturan, liseli cıvırların 'açtı vallahi, kaslara bak dalyan gibi maşallah' fısıltılari daha bir gaza getirip sıkışan otomatik kapıya yönelmesine sebep olur.
ben açtım ulan. var mı lan bana yan bakan!
ah o camlar ne zor açılan şeylerdir. kız başıma muhtemel başarısız deneme girişleri yapacağımdan, otobüsün içinde dört gözle beklediğim erkektir.