bugün

oturmamakta ısrar eden tipleri vardır bunların. kalktığınızla kalırsınız.
-teyzecim ayakta kalma geç yerime sen otur
-ee teyzecim bişey demecenmi
+buyur evladım
-hadi bekliyom bi tebessümde mi yok
+olum sen iyimisin uyuşturucu falan almadın dimi
+olum napıyon bırak kolumu kalkmacam.
-kalk kalk senin gibilere yer vermem ben.
derslere çalışıp çalışıp aa alamamak gibi bir durumdur. alışırsın sonra, geçer.
karşılık beklemekten vazgeçmek gerek belkide.
karşılık beklemekten vazgeçmek gerek belkide.
zaten yapılması gereken bir davranıştır, karşılık beklemeden yapılmalıdır. o ninenin veya dedenin teşekkür edecek hâli dahi olmayabilir.
allah rızası için yapılmışsa teşekkür edilmemesi çokta kişiyi etkilemez.
beşeri ilişkileri zayıf toplumda yaşadığımız gerçeği ile tanışmak.
kalabalık otobüste yer verdikten sonra arkaya doğru ilerleyen yolcu sirkülasyonuna kapılarak koltuktan uzaklaşmak suretiyle başa gelebilecek olaydır.
teşekkür için yer veriyorsan,hiç kalkma yerinden dediğim durumdur.
iyilik yapıp karşılık beklemeyen insanların önemsemeyeceği sonuçtur. iyilik karşılıksız olandır. önemli olan allah ın takdirini kazanmaktır.
artık yaşlılara yer vermek; 'jest' anlayışından çıktığı ve yapılması gereken bir zorunluluk haline geldiği için, teşekküre gerek yok diye düşünüyorlar. ama tabi bir tebessüm de edebilirler hani.
ne teşekkürü lan! mayışının yüzde 30 unu isterim. ya da ne 30 u lan. yüzde 65.
'sen her verdiğinin karşılığında teşekkür mü alıyorsun? ' diye sordurtur sonrasında.
benden daha genç, elinde yükü, çantası olmayan gençler bön bön otururken, uyur taklidi yaparken, ben bu kalabalıkta sırtımda 10 kilo çanta, elimde 10 tane defter-kitapla ayakta kalmayı göze almışım, sana yer vermişim. bütün gün yorgunluktan bitmişim zaten. en azından bir tebessüm et, kafanı salla, birşey yap. "şimdiye kadar vermediğin hataa" diye bikleyeceğine, biraz insan ol. beyinsiz dinazor. 20 yıl devlette çalışmış, emek vermiş. ee banane ? ülkeyi mi kurtardın ?
ben sana yer vermek zorunda mıyım ? değilim. verdim diyelim; teşekkürüne ihtiyacım var mı ? yok. ama davranışın o kadar iğrenç ki bir daha engelli gelse yine yer veresim gelmiyor.
teşekkür alınsa bile artık o koltuk elden gitmiş bir kere. en iyisi sağlığı falan yerinde görünüyorsa hiç yer vermemektir.
yer verip küfür yemekten iyi bir durumdur.
teşekkür almayı geçtim gelip zorla kaldırıyorlar kalk kızım sen gençsin diye ben zaten kalkarım teşekküre gerek yok teyzem merak etme sen.teşekküre çokta takılmamak lazım.
teşekkür almayı gerektiren bir davranış olmadığından olabilitesi yüksektir. sonuçta her ne kadar günümüzde yaşlılara yer vermek gibi davranışlar bırakılmaya yüz tutsa da yapılması gereken budur zaten. yer verilmelidir. hem şu yönden de bakılmalı kişi teşekkür almak için değil yaşlı bireyin iyiliği yada sıhhati için yer vermelidir. teşekkür bekliyorsa hiç vermesindir. ****
kimseye yer vermeyin. dolayısıyla teşekkür de beklemezsiniz. o yaşlıların tercihleri doğru olsaydı zaten daha konforlu ve efektif bir ulaşım hizmetine sahip olurlardı.

-zamane gençleri çok saygısız!
+beş dönemdir i. melih'e oy veriyorsun teyze.
-ne olmuş yani?
+daha n'olsun? ayakta durmak sana koymaz diyorum.
(bkz: besle kargayı oysun gözünü)
otobüste yer verdiğiniz bayanın o yere kendisi değil çocuğunu oturtmasından daha kötü olmayacak durumdur.
sinir bozucudur.
sinir bozucu olan tarafları;

- amcanın suratında ki vereceksin tabi lan tavrı
- yerine oturduktan sonra ki 'ohh be' seslerini çıkartmasıdır.

böyle durumlarda saygıdan kusur etmemek için susar,ineceğiniz durak gelene kadar sinirle dışarıyı izlersiniz.