bugün

otobüs yolculuğu bitene kadar insanın canını sıkan,tırnaklarını yemesine neden olan , ağzının tadını kaçıran durumdur..

bu oyunda üç kişi oynar:

1.yurdum yaşlılarına,gazilerine ve hamile bayanlarına saygılı ve sevgili genç
2.yurdumdan bir yaşlı,gazi,sakat ya da çocuklu bayan
3.fırsatçı,ahlaksız,zıpçıktı ve göt bir tip(zıpçıktının herhangi bir yaş,sağlık ve çocuk sorunu yoksa bu sıfatları hakeder)

neyse oyuna döneyim..genç otobüsten gözüne yer verilme vasıflarına sahip bir insan kestirir..ve otobüsteki hemen herkesin de kime yer vereceğini anlayabileceği bir edayla yerinden kalkar..ve yer vermek istediği kişiye 'şişşşt teyze' türünde bir nidada bulunur..yer vermek istediği kişi de tam boş koltuga doğru yönelirken o şerefsiz çıkar ortaya..

alabildiğine sinsi bir şekilde sizin eski yaşlının yeni yerini ele geçirmiştir..'kalk lan puşt oradan' dememek için zor tutar insan kendini..demesin de zaten..ama yolculuk boyunca ters ters kessin götü..
(bkz: otobuste yanlıs kısıye ayar vermek)
otobüste yaşlı bir teyzeye yer verince teyzenin yanındaki genç kızı oturtup bana nasıl olsa başkası yer verir demesi bu olaya en güzel örnektir...
yanlış durakta inmekten daha az can sıkıcı durumdur. yanlış kişi hemen yerinden kaldırılıp doğru adam oturtulur.
kırk yılın başı bir iş yapıp eline yüzüne bulaştırmaktır.
(bkz: kalbinde yanlış kişiye yer vermek) *
abicim ben sana söylememiştim, sen oturacaksan kalk ,yer falan vermem ben sana,yaşlı mısın ? hayır, güzel bir kadın mısın? alakasıı yok.. hamile misin? göbeğinin maşşallahı var ama kadın değilsin .kadın olsan hamilesin derim yani o kadar.şehit gazi falan hiç değilsinnn...neden vereyim ben sana yer abi? kalksana yaaa ,bak hala oturuyor..ben arkandaki güzel bayana söylemiştim,o da indi zaten baksana , kalksana abi yerimden......... gibi sözler söylemenize neden olabilecek bir eylemdir!
bu $oyle bi $eydir, saclari beyazlami$ beyefendi "ah bu gencler, bizim zamanimiza boylemiydi" diye gozunun icine bakiyorsa, sen nihayet yerini ona vereceksin, ama yerinden kalkmamaliydin aslinda. cunki senin kalbinin iki kapakcigi calismiyordu. durumda bir yalnislik oldu dimi?:)
genelde önde duran ve yeni binen yaşlı teyze kastedilirken, öndeki genç kızın gelip oturması ile sonuçlanan olaydır. kaldırmışlığım da vardır yani *