bugün

Neden saygısızlık olsun? Yaşlı,hamile,engelli vb bir durum yoksa neden cinsiyetine göre yer vermek saygısızlık? Biz erkekler insan değilmiyiz lan? Biz yorulmuyormuyuz? Ben "daha narin oluyorlar ben dayanırım" diyerek yer veriyorum, yer vermeyenlerin de saygısızlık yaptığını düşünmüyorum. Tamamen vicdansal bir şey.
Utanırım La ben , hatun askıntı oluyorum falan sanır. Biraz eskilerde kaldık be.
Defalarca test etmeme rağmen hiç beni yanıltmayan durum:
"Sen bana yer vermek için varsın" bakışı, teşekkür babında bir mimik yada jest dahi olmadan lap diye oturma.
Teşekkür falan beklediğimden değil nezaket bunu gerektirir fakat tek kelimelik karşılığı olmalı.
Neyse sen kulaklığını tak somurtuk dünyanda ne kadar yanlız olduğunu düşüne dur ergen.
Şahsen ben istemem durup dururken bana yer verilmesini. Gencecik insanım be neden yer versin?

Ne narin çıtkırılgansınız be, git özel araç kullan beğenmiyosan.

Şimdi bu yer istiyen tayfa yaşlanınca da şoföre yavaş sür diye isyan ediyo otobüs sarsılınca. Bilmem kaç senelik şoföre..
- buyrun siz oturun.
+ (bkz: oha sikseydin bari)

tepkiler buna benzer.*
duruşuna ve hal hareketlerine göre yapılacak karakter analizi sonucu, buna layık olmadığı tespitinde bulunmak. bu kişiler genelde "aman efendim çok da tındı" diyecek tipler oldukları için sıkıntı da yoktur zaten.
Kanun önünde hepimiz eşitiz lakin öküzlügün luzmu yok.
neden yer verilsin ki ?
bir kız ve erkek arasında ki fark cinsel organ farkından başka bir şey değil.
ve bu fark birinin ayakta ve diğerinin oturarak gitmesi için geçerli bir sebep değil.

gene ben ve gene son noktayı koyuyorum.
bir erkeğin kendilerine acıyıp da yer verdiğini düşünmesinler, sanki kızlar yer verilmeye muhtaçmış gibi bir şey hissetmesinler diye yer vermiyorum *
Eğer birisi tarafından rahatsız edilmiyorsa vermem. Ki neden vereyim? Oda genç,bi rahatsızlığı yok. Gereksiz bi başlık doğrusu.
uyurum ben .
çok kalabalıksa veriyorum. çünkü kalabalıkta hep erkekler dolu oluyor ne hikmetse ve defalarca fordçulara şahit oldum. o yüzden kalabalıksa kız genç dahi olsa yer verin. boşsa genç kızlara vermenize gerek yok. Yaşlılara her zaman verin, bunu söylemeye gerek dahi yok.
Sanki rutinde yer veriyormuş gibi olağan dışı durum süsü verilmiş yer vermemeye.. Hayır yer vermeyin Okay.. bari ayaklarınızı uzatıp geçmemizi engellemeyin.. Bir de bahane aramayın duruma.
Eğer iki erkek yan yana otururken kalkıp yer verirseniz sapık muamelesi görebilirsiniz. Bizzat şahit oldum.
şimdi kadın erkek eşittir diye konusurlar bide yer isterler hani nerede eşitlik hani. ben sadece yaşlilara yer veriyorum.
Cinsiyet ayrimina karsi dik durmak adina savunurum.