bugün

otobüsün tartışmasız en manzaralı yerlerinden birinde durmak demektir bu. o adam o gazeteyi saatlerce okusa, arkasında dikilerek-oturarak saatlerce yolculuk yapılabilecekmiş hissi doğar insanda. hele ki sayfalara uzun uzun bakıyorsa tadından yenmez. kimi zaman alt metinleri okumaya çalışmak için kendini kaptıran tiplerin* amcamızın ensesine kadar yaklaşması kendisini biraz kıllandırsa da, kendimizi hiçbir şekilde okumaktan alamayız.
haberlerin ilginç olması halinde şaşırma kelimelerinin dilinizden dökülmesine gem vuramazsınız. birde mesaj yazan insanın arkasında oturmak vardır ki o daha da eğlencelidir.
otobüste gazete okuyan adamın arkasında durup gazete okumaktır.Arada ya bi dakka ben daha bitirmemiştim ama deyip bir önceki sayfayı çevirmeye ikna etmek,bi nevi deli taklidi yapmaktır. kah gülüp kah hüzünlenip kah küfür edip birlikte bütün olmaktır.
(bkz: gündemi otobüsteki amcadan takip etmek)
(bkz: gazeteyi beleşe getirmek)
gazete sahibi, "afedersiniz ben haberi tam okuyamadım, sayfayı tekrar açabilir misiniz?" sorusuna uyuz olabilir.
önünde oturunca gazetenin sayfaları kafanıza değiyorsa kavga etmeniz kaçınılmazdır.
nerden bakarsanız bakın fordçuluktur. sonra yakalanırsanız yok efendim ben gazete okuyorudum kültür depolamaya çalışıyordum sadece falan diye kimse inanmaz!