bugün

kesinlikle benimsediğim eylemdir. mahşerde zaten ayakta bekleyecek bunlar. ben niye otobüste oturmaları için yer vereyim. kusura bakmayın bana göre değil. ne halleri varsa görsünler.
normaldir, doğrudur. başı kapalı olsa da farketmez.

edit: son bölümü okumamışım, mahşeri allah'tan başka kimse bilemez.
yaşılılar hariç , hiçbir kıza yer vermeyen biz odunlar için sorun olmayacak eylemdir.

ayrıca yazarın insanları ikiye ayırma metodu müthiş ;

kadınlar ikiye ayrılır başı açık olanlar ve olmayanlar gerisi boştur.

bu zihniyeteki yazarın tam karşılığındaki yazar'ın da açacağı başlık şu olurdu herhalde ;

''kıçı açık kıza otobüsde aynı kucakta yer vermek''

ne mantık ama.
açık ya da kapalı gibi tasnif etmenin abes olduğu gerçekdir. eğer bir kolu veya bacağı eksik değilse gereksizdir. (kolunun bir kısmı eksik olbilir artık vicdan meselesi)
gerçekten bu nasıl bir mantıkdır hani böyle bir cahillik yapıyosun bari bizle paylaşma da anlamıyalım ne halt olduğu ,troll bile demem sana ben.
en nefret ettiğim davranışlardan biridir.

geri kafalı cahil insanların düşüncesidir.

e be adamm oda insan dedirten davranıştır.
başı açık kızların kapalı kızlara oranla yer çekiminden daha az etkilenmesi, buna nazaran üstten basan türbanın mümineye yaptığı ağırlıktan dolayı daha çok yorulmasına sebebiyet vermesi durumundan, öncelik olarak türbanlı bacılarımıza yer verilmesi mevzusudur. başı açık kızlarımıza yer vermemek gibi bir ayrımcılık söz konusu olamaz.
fransada bayanlara yer verilmez bu bir saygısızlık kadını aciz olarak görme kabul edilir. bence mantıklı.
(bkz: alın bunu burdan)

(bkz: bayanlara karşı pozitif ayrımcılık)

(bkz: mini etekle gelse hazır ola geçersin ibne)
insanları inançları yuzunden ayrımcılık yapmayan,insanların dusuncelerine ve inançlarına saygı duyan laik insanlardan olmayan ve laikligin ozunde inançlara saygının yattıgını bilmeyen ve onlara bok atmaktan çekinmeyip her turlu ayrımcılıgı yapan şakirt bir trollun yapacagı eylemdir.allahtan başka hiç kimsenin bilmeyecegi şeyler hakkında atıp tutmanın allaha karşı gelmek oldugunu işine gelmedigi için gözardı eden insanların yaptıgı eylemdir aynı zamanda.
başı kapalılara yer vermemek kadar mantıksız nezaketsiz davranış şekli. kapalı ya da açık olunca kadın olmaktan çıkacak hali yok ki.

yani şu mudur beklenen şey:

içses: şuna bak başı kapalı/açık, ben de yer vermeyim de ayakta gitsin öyle.

bu nasıl bir tatmin arayışıdır? bu ne len!
gökkubbede söylenmedik saçmalık kalmasın.
uzun uzun yazamayacağım, bu tespiti yapanın genel özellikleri için ; (#10716182).
açık kapalı fark etmez isteyene vereceksin yeri ha o oturmayı bilir yada bilmez sen ver.
tamamıyle şerefsizliktir. yapıyosun bari burda iyi bişeymiş gibi götünü bayrak etme.
tam bi yobaz davranışıdır.
anca yobazların yapabileceği bir saçmalıktır. hayvanlıktır. o yerin kız veya kadın, fark etmez, verilmesi gerekmektedir. otobüste yerinizi veriniz, vermeyenleri uyarınız.
görsel
Zihniyeti böyle işte bunların. insanları ayırırsın açık kapalı diye açıkları kınarsın gel deseler koşarsın.
en az bu da, baş örtülülere yer vermemek ile aynı oranda kötü bir şeydır.

aynı şeyi yine yazacağım: prensip olarak ''ben karılara yer vermem'' diyorsanız ona bir lafım yok.

ama öbür türlü bir ayrım, yanlış.
Gavatlique.
tam da medenileşme yolunda güzel bir hareket diyecekken başlıkta yer alan şu "başı açık" tabiri yüzünden asla medeni olamayacağımıza ikna etmiştir. bir erkek olarak bir kadına yer verme davranışı yalnızca medeni olan insanların yapabileceği bir harekettir. oysa bakıyorum da bırak medeni olmayı toplumun %70 henüz daha yeni yeni 2 ayağı üzerinde dik durabiliyor.
güncel Önemli Başlıklar