bugün

Yolculuk boyunca sohbet edilmiyen sıkıcı bir ulaşım aracıdır

NOT:Yanındaki ile konuşma çabasına giren tek kişi benmiyim.
Her yerime kramp girdi artık bitmiyor ulan!
Eskişehir'den ankara'ya ya da Ankara'dan Eskişehir'e giderken hızlı tren yerine tercih ettiğim yolculuk türü. Karayolunu izlemek, iki dağın arasında kalmış köylerdeki insanların hayatlarını hayal etmek çok daha eğlenceli geliyor bana.
Uyku problemi cekmesem aslinda cok seviyorum bu mereti. Ozlemisim be sozluk. Bi simulasyon oyunu filan varsa mesaj kutumu aydinlatin.
Pazar günü yapacağım. 20 saat yol..
Gece olmayanı tercih sebebidir. O sessizlikte öndeki koltuğu yatırır, biri osurur, biri horlar, çocuklar ağlar...

Hepsinin tek tek belasını versin. Uçakla seyahat edin lan. Otobüs nedir? Otobüs bileti uçak biletinden daha pahalı manyak mısınız siz?
eğer kısa bir yolculuk ise uyku vazgeçilmez bir hal alıyor.
ne zaman yaparsam yapayım arkamdaki koltukta mutlaka kusan biri olan yolculuktur.
Uzun mesafelerde kullanmamaya yemin ettiğim ulaşım türüdür.yok böyle bir eziyet.arabamı alana kadar köy yok.
Yalnız kalmak için gidilmesi istenen ama gerçeği hayalini kurmaktan çok daha beter olan yolculuktur.
muavinlere dikkat edin derim. muavinin biri arkadaşımın koltuğunu kendisine yakın bir yere ayarlamış. tüm gece kızı izlemiş. şimdi konuşuyorlar. uyurken dikkat izlenebilirsiniz.
Genellikle muavinlere kıl oluyorum uzun yolculuklarda. Bir bayan çağırdımı ''buyrun hanımefendi'' çekiyorlar biz çağırdıkmı ''Neeğ vardığğ'' yapıyo ipneler.
binbir dertle uğraştığınız,tarifesi imkansız bir bunalım hissi yaratan insanlar,nefes alamamak kelimesini çok iyi öğreten balık istifi bir seyahatname..
Tek kelimeyle sikicidir.
(bkz: ister i istersende ı koy fark yapmaz)
canımın çektiğidir. valla. şimdi arkadan muavin gelecek o keki dağıtacak ben heyecanlanacağım falan. ulan ne güzel olurdu şimdi.
Yolculuk yaptığınız firmaya göre rahatlık seviyenizin değiştiği durumdur.

Metro ile yapıyorsanız kek güzeldir.
istanbul seyahat ile yapıyorsanız otobüs güzeldir.
Varan ile yapıyorsanız... o hâla duruyor mu?
kapatmadılar mı?
Yapmayın.
Midem bulanmasın diye koltuğun köşesine sakladığım, patatesli börek, limonata, cips, tuzlu ve peynirli krakerleri falan yemiştim. 10 saatlik yolculuk boyunca gözümü kırpmayıp, onları yemiştim. Ha birde 100 olan şarjın ekran düşük modda ve sadece wp'de gezdiğim halde şehir merkezine indiğimde şarjımın 2 olmasına mı yanayım yoksa sabah 6'da sigortaları kapattıklarından sonra gördüğüm prize mi yanayım.

Edit: Siz siz olun prizi gözüne kestirin.
işkencedir. 10 saat , belki bayram trafiği nedeniyle daha fazla yolculuk bekliyor beni. Nasıl oyalanılır lan 10 saat? Akıl verin. Bir de kaç saatte bir mola veriyorlar?
Öndeki koltukta oturanı dizinizle rahatsız edin. Siz yapmazsanız o koltuğu yatırıp yapacak zaten. Hızlı olan kazanır.
Kendini formula yarışçısı zanneden şoföre mi yoksa otobüsteki insanların ruh gibi oluşuna mı şaşılması gerek diye düşünürken, kararsızlığı kafada tartışana kadar dört saatlik yolculuğu iki saatte bitirmek.
bilet alırken daima,

-arka koltukta 2 yaşında bebe, ön koltukta 77 yaşında nene olsun olanından alıyorum.
piskopatlık değil mi arkadaş.
ön koltukta daima bulunan bir adet orospu çocuğunun insanın kucağına yatarak geçirdiği yolculuktur.
Hiç mi hiç sevmem fakat şu günlerde resmen bir ihtiyaç gibi hissediyorum. Sanki olduğum yerden uzaklaşırsam, beynimi kemiren bütün sorunlar da ayrıldığım yerde kalacakmış gibi...

Mesela rastgele bir bilet alacaksın ve arkanda bıraktıklarını düşünmeyecek kadar bencil olacaksın birkaç günlüğüne. Yolculuk boyunca sana eşlik eden sadece playlistin olacak... Ayy daldık gittik yine?!

Bir yolculuk.
Her haftasonu 2 gunlugune 7 saat gidip 7 saat geldigim yolculuktur.pek bi severim.
su an istanbuldan ankaraya doğru gidiyorum. otobuste ayni yaslarda iki cocuk var. birinin annesi daha egitimli ve modern. Eğitimini cocuga da yansitmis, çocuğun konusmasi ve davranışları ölçülü. oteki cocugun annesi cahil kalmis ve haliyle cocuga yansitacak bir birikimi de yok. cocuk bağıra bagira konuşuyor, onundeki ekrani parcalayacak neredeyse, keklere biskuvilere hic yememis gibi saldirdi. yani dostlarim egitim cok onemli ben bunu anladim.
güncel Önemli Başlıklar