bugün

ayol benden bir beklentin mi var ? hem ben kızım ! abimi çağırırım!!
tavırlarıyla karşılaşmaktan korkan erkektir.
(bkz: maço kişilik)
"teyze olsaydı verirdim" düşüncesindeki tip. evet daha yaşlanması lazım.
genellikle sosyal olamayan insanlardır yer vermeye çekinirler yolun sonuna kadar "evet şimdi vericem evet evet" diye kendini gazlıyan tiplerdir.
Ama genede sonuç sıfır ineceği yere geldiğinde utanarak kalkar ve kimsenin suratına bakmadan gözlerden kaybolur.
kadın erkek eşitliğinden bahsedebilen ama saygıyı yok sayan insan tiplemesi..

ayrıca lütfen (bkz: kime ne ki)
çok doğal bir biçimde yorgun olabilecek tiptir. o da insandır, yorulmuş olabilir. ve dolayısıyla yer vermeyecektir. doğrudur.
yer vermeyen tipin bayan olma ihtimali de göz önünde bulundurulmalıdır..
birdenbire "kadın erkek eşitliği"ni savunan erkektir. Haklıdır. Yer vermesindir. Ama otobüstür bu!** Kibar bir kişiyse, çok da yorgun değilse keşke yer versedir... *
belkide kadınların biraz centilmen olda yer ver der gibi bakmasına sinir olan ve yer vereceksede vermeyen tiptir.
ayakdaki bayanı görmezden gelerek yada uyuma numarası yaparak yer vermeyen erkek tipi.
kadınların ve erkekler eşit olduğuna göre her iki cinsede ayrım yapmayıp kendi krallar gibi oturan kişidir. * **
(bkz: ODUN) *
tüm toplu taşıma araçlarında rastlayabileceğimiz umursamaz tiplerdir ve genelde camdan dışarıyı seyrederler.
akıllıca bi taktikle otobüste en arka koltuğa oturmuş tiptir. kadın ön kapıdan binip arkaya gelene kadar yer verecek bi kibarlık maduru çıkacaktır nasıl olsa
25 inden küçük birine hasta, sakat, hamile, çocuklu vb. özel durumu olmadıkça, bulunduğum otobüste kadını rahatsız eden biri var olmadıkça yer vermeye karşıyım. hatta verilmemeli.
kaç sefer yer verdiyse bir teşekkür bile edilmemiş tiptir.
eger ayaktaki bayanın herhangi görünen bir sağlık problemi* yoksa, yaşı ayakta durmaya müsaitse ve bi fortçunun markajında değilse ben bu tiplerde bir gariplik görmüyorum. asıl garipliği yer verenlerde görüyor ve bu şartlarda otobüslerde kadınlara yer veren tipleride otobüslerde kadınlara ayar veren tip olarak anıyorum.
yer vermenin belli başlı kriterleri vardır. hamileler,yaşlılar özürlüler gibi.bunun dışında yer vermenin hiç bir mantığı yoktur. ben yer veririm hatunda bana verir gibi düz bir mantığa sahip bir adem oğluysa ayrı...
muhtemelen yer verdiği zaman "aaaaaa salağa bak yer verdi" gibi bir durumla karşı karşıya kalan insan modelidir.*
süper yoğun bir gün geçirip yorgunluktan gözünü açamayan tiptir. kadınların da anlayış gösterip tepesinde dikilmemesi gereken kişidir.
kadın engelli, yaşlı, hamile ya da gazi ise ayıp eden tiptir.
(bkz: belediye otobuslerinin olmazsa olmaz tipleri)