bugün

yoktur. Otizm bir hastalik degildir. Otizm yaygin gelisimsel bozukluk semsiyesi altinda yer alan 5 yetersizlik turunden biridir. Norolojik kokenli yaygin gelisimsel bozukluktur yani. Otizmli cocuk falan derseniz o zaman olur bak.

Ben x filmindeki genc de otizmli degil asperger sendromlu bir bireydir.
Hastalık ibaresinin kaldırılmasını umduğum bir durumdur bu. Otizm bir hastalık değil, bir farklılıktır.
otistik olmasamda kendi çocukluğuma benzettiğim için normal çocuklardan daha çok sevdiğim çocuktur.
Tüm otizm hastası çocukların mutlaka başka bir yönü inanılmaz gelişiyor. Mutlaka güzel sanatlara eğilimi oluyor pek çoğunun. Okulda destek egitim dersi verdigim bi ogrenci var. Otistik oldugundan suphe ediyoruz. Pek cok belirti var fakat aile sosyo ekonomik olarak bu olgunlukta değil. ilgilenmiyorlar. Çocuk müthiş resim yapıyor. Okul resim resim yarışması olduğunda bizimkine resim yaptırıp onunla katılıyor. Sadecé fark etmek ve üzerine eğilmek gerekiyor. Farklı ve özel çocuklar onlar. Ayrıca evet ya bakışlarınıZa biraz hakim olun. illa bakacaksaniz da gülümseyin. Öyle aciyarak bakıp kafanızı çevirmeyin. Ne olursa olsun çocuk onlar.
Benim de kuzenim önceden otizimliydi şimdi çok şükür iyileşti.konuşabiliyor, tüm işlerini kendi hallediyor hatta Allah izin verirse seneye ilkokula başlayacak Normal bir çocuktan tek farkı çok hiperaktif ve takıntılı. Burda önemli olan, erken yaşta fark etmek özel eğitime göndermek ve en önemlisi de çocuğu sosyalleştirmek.
otizm hastalık değil tam olarak sebebi bilinmeyen nörolojik bir yetersizlik. cahıl.
Otizm bir hastalık değildir.

Başlık silinmeli.
(bkz: down sendromu)
(bkz: otizm)