1. 1.
  sözülükte çoğunlukla karşılaşılan durumdur. bu durumu ayrıntılı şekilde açıklamak gerekirse
  1.sözlük formatında okuduğum kadarıya anket yapılamaz diye bir madde yoktur.
  2.ayrıca anket kötü pis öcü bir olguda değildir.ülkemizdeki gençlerin zevkinin tercihlerinin nasıl olduğunu bilmek her zaman avantaj olacaktır.
  3.ayrıca herşeye anket diyip sözlükte yapılmaması gerektiğini düşünnen yazarlarımız kendilerince sözlüğü kirlenmekten korumakta özgür bir ortam yaptıklarını zannetmektedir.aslında anket diyerek sözlükteki özgürlüğü kısıtlamaktadırlar.
  3 -1 ... pavell
 2. 2.
  (bkz: anket kelimesini kötü sanmak)
  2 -1 ... hendrix
 3. 3.
  sozluk formatında boyle bır kural olmasa bıle sozluk ıcınde anket ınsanlara ters gelmektedır.tabı arada anketci geldi hanımdıyen ınsanlarda kendını kaptırmaktadır ama yapılan uyarılar dogrudur...
  1 ... aquantass
 4. 4.
  * *
  bazı entryler soru kalıbı gibi görünsede aslında ne bir soru cümlesidir nede bir ankettir! eger bir başlıga yorum yapılabilecek şekilde entry girilebiliyorsa o anket degildir.
  örneğin;
  *en sevdiginiz renk- bir anket sorusuyken,
  *en sevilen renkler- anket sorusu olmaz
  soru kalıbı gibi gorunsede bir anket degildir çünkü cevap olarak pastel tonlar,açık renkler,moda renkler gibi farklı yorumlar yapılabildigi gibi pembe,mavi,siyah gibi anketvari entrylerde girilebilir!önemli olan sizin cevaplama şeklinizidir.
  2 -2 ... penta-don
 5. 5.
  sözlükte anketlere ayar verme atesiyle yanıp tutusan yazarın yararlı olan anketlere de ayar verme cabası..
  sözlük için gerekli, olması gereken anketler vardır. bunlara da ayar vermeye calısan, sözlük gerekliligini anlamamıs yazardır kanaatimce. (bkz: kilo verdiren seyler)
  ben kilo vermek istiyorum** ve nelerle bunu saglıyabileceimi ögrenmek için sözlügü tercih ediyosam bana gerekli baslık budur.
  sözlük için gerekli bi bilgidir bu. içerisinde bilgi içerir yani. sırf baslık anket ismi gibi görünüyor diye ayar verme çabası sözlügün yararına degil zararına olup, yazar kişinin de sözlükten sogumasına nedendir. *söz konusu olan en güzel renkler ya da benzeri gibi bilgi içermeyen anket deildir.. *
  ... it s way too late
 6. 6.
  1. ve 2. nesil yazarların genelde her ota boka anket deme hadisesidir.

  (bkz: ayar vermek)
  (bkz: ayar olmak)
  (bkz: ayar etmek)
  -1 ... dreamshower
 7. 7.
  bir güzide yazarımız anket açtı diye anket lan bu bilmem ne bombardımanına tutulması sayfayı iğrendiriyor dedirten cümle. bir laf bir kere denir gerisi bayar.ota boka anket diyen yazarlar '' harbiden salakmışım abi anket olduğunu biz bilmiyoduk saol be'' dememizi mi bekliyorlar anlamıyorum dediğim yazar modelidir.
  (bkz: yeter artık)tır bir kere dedin yeterdir.
  örnek: (bkz: klişe entel dantel laflar) * *
  1 ... kacak kelebek
 8. 8.
  ota boka anket demek,deyim yerindeyse bok at izi kalsın anlayışının bir uzantısıdır.
  anket,dileyenin tenezzül edip,dileyenin ''bi sekter git''diyebileceği anlamı içerir.
  bu gerçekten anket yapmak mantığı için geçerli ama.bazı entrylerin anket mi değil mi noktasında ise kendimizi kasana kadar,bırakalım o entry''suda eriyen tuvalet kağıdı'gibi yok olup gitsin.
  ... der ve uzaklasir genc adam
 9. 9.
  (bkz: uncat)
  (bkz: al bu da anket işte)
  ... intensivecare
 10. 10.
  bir de şu var:
  (bkz: ankete ot bok demek)*
  2 ... asiti kaçmış kola