bugün

olamazsın da zaten. cenabı hak bizi onlara layık torunlar olmayı nasip eylesin.

sözde müslümanmış yav he he.
ilginç bir söylem.

--spoiler--
dur ben bi' japon olup geliyorum.
--spoiler--
(bkz: osmanlı sultanları benim atam değildir/#19153828)
insanlar ne mutlu ki anne babalarını seçemiyorlar. dolayısıyla atalarını da *
daha halen dedesiyle ve dedesin dedesiyle ugrasan adam söylemi...
oğuz ata soyunun kayı boyu türklerinden olmayan kişinin söylediği gayet mantıklı sözdür.
bir ingiliz in beyanatı. çektir git. deden neredeydi hiçmi düşünmedi ?
akp rüzgarına kapılmış ve o politikalardan dolayı tarihine düşman olmuş kişi söylemidir.

aynısını tek partili sistemde chp yapmıştır insanları Atatürk'e düşman etmiştir...

ne farkınız var lan birbirinizden?

Türk tarihinden hiçbir "çapulcu" nun ne Atatürk'ü ne Osmanlıyı Ne Şah ismail'i çıkarmaya gücü yetmez!
olsam bile kendimi öyle hissetmedim hiç bir zaman. böyle daha iyi boşverin.
oğuzlar
selçuklular
osmanlılar
türkiye cumhuriyeti

biz sırasıyla bu nesilden geçtik. Biz oğuzuz biz selçukluyuz biz osmanlıyız , biz birlikte türkiyeyiz !!!!
osmalı hanedanlığına mensup olmayışımdır. atalarım osmanlı imparatorluğu sınırları içinde yaşamış olan yarı göçebe türk boylarından biridir fakat bu benim hanedana üye olmamı gerektirmez. zira hanedana üye olmam için bir o kadara rus, çerkes, bulgar, sırp, yahudi, ermeni, rum kanı taşımam gerek. o da ben de yok.

o bu değil de hepinizi seviyorum ulan. insanları seviyorum.
öncelikle osmanlıyı aşağılamak ya da reddetmekle ne kazanıyorsunuz onu anlamıyorum. Ama beğenin ya da beğenmeyin çoğumuz o soydan geliyoruz. Ki osmanlının yıkılış döneminde bile dünyaya nasıl insanlık öğrettiği ve çoğu döneminde halkını nasıl refah altında yaşattığını biliriz. islam sancağını polonyaya götüren başka devlet olmuş muydu ya da Bizansın elinden istanbulu kim aldı, daha doğrusu eski konstantinepolün istanbul olmasını kim sağladı?
Sırf karma bir ırk oluşturdular diye reddediyorsanız, tamam siz o üstün ırktan değilsiniz istediğiniz yere gitmekte serbestsiniz zaten.
O soydan olamazsında zaten.

Cürmün ne olum senin ? O soyundan olmadığın atamız, şu an üzerinde gezdiğin toprakları yani istanbulu fetheden, tarihte hala parmakla gösterilendir.

Sen kimsin ? Götü boklu parkı savundum diye çılgınlar gibi sevinen..

Atatürkçüymüş.

Götümle güldüm..
bi kere ol.
atatürk bu kelimleri duysa diyeni ibreti alem için kızılayda sallandırır 40 gün 40 gecede pis cesedini kaldırtmazdı.
biz sultan alpaslanın açtığı kapıdan gelerek osman beyin orhan gazinin murat hanın yıldrım beyazıt hanın fatihin yavuzun feth ettiği kahbe yunan ve ermeninin işgalinden mustafa kemal atatürk ün kurtardığı topraklarda yaşayan asil bir milletiz.
tarihini bilmeyen soysuz lafıdır.
Osmanlı'nın bir "imparatorluk" olduğunu ve imparatorlukta onlarca ırkın yaşadığını ve Osmanlı şehzadelerinin validelerinin hiçbirinin Türk olmadığını düşünürsek Türk olduğumuz bile şüphe verici bir önermeyken Osmanlı torunu olduğunu söylemek saçmalıktır. "Osmanlı soyu" olarak tabir edilen kişiler sadece hanedan mensuplarıdır. Onlar da şu an Türkiye de bile değillerdir.
kim söylemiş bilmiyorum ama benim için de doğrudur. evet değilim. slav kökenliyim. osmanlıyla bir alakam yok. eğer bir şansım olsa, asla olmazdım. osmanlıdan nefret ettiğim kadar çok az devletten nefret ederim.
(bkz: siktirip gidin o zaman)
Doğrudur osmanlı soyundan değilim, hanedan soyundan gelmiyorum. Ben türk'üm koca bir çınarım. Ağaç olmayı budak olmaya değişmem.
hepimiz için geçerli olan şey.

mantıken de imkansız zaten. neredeyse bütün padişahların annesi yabancı. osmanlı zaten türk ırkına mensup bir devlet değildi (hanedanlık olarak) ve dolayısıyla osmanlı soyu diye bir şey varsa da o soydan gelenler şuan türkçe bile bilmiyor ya da türkiye'de yaşamıyor.

http://onedio.com/haber/h...0-osmanli-prensesi-572240