bugün

osmanlı padişahları ankara savaşından sonra timurun yıldırım beyazidin karısını esir almasıyla uzun bi süre risklerinden dolayı türk hanımı almamıştır.
atmada sınır olmadığını gösteren önermedir.

(bkz: osman de souza)
ilk defa öğrendiğimiz bir şey. şöyle miydi lan yoksa:

- fatih dos santos
- yavuz selim salguero
- kanuni sanço panços...
tarih bilgisi sıfır, sağa sola bok atmaya çalışan insanların açtığı bu tarz başlıklarda bilgi paylaşımı yapmamayı öneriyor, bu yazıları eleştirmenizi tavsiye ediyorum yazar arkadaşlarım. konuyu açan yazar arkadaşım, kendi düşüncelerin kendince doğru olabilir, ama doğruluğun kanıtlanması için kaynak bulmalısın. bu kaynaklar wikipedia değil, internet sayfaları değil, yazılı ve güvenilir tarihçilerin kitaplarından olmalı.
(bkz: hürrem i latin sanmak)
soyun babadan yürüdüğü kabul edilir. eğer kabul etmiyorsan o zaman kimse için soy tanımlayamazsın. tanımlama da zaten. insan olsun latin olsun.
bu devleti ya da bu topluluğu bulunduğu noktaya tek başımıza getirmediğimizin kanıtı.
osmanlı'nın seceresinde yer alan oğuz'luk çok sonradan uydurulmuş bir (o zaman ölçülerinde) pr çalışmasıdır. aslı greko-pers bir kabile olan otman'lardır. koskoca avrupa tarihçilerinin imparatorluğa dilleri dönmediği için "ottoman" dediklerini sananlar buna da itiraz edecekler ama hanedan ailesi baba tarafından da türk değildi. ayrıca osmanlı benim ceddim atam diye ortada dolaşan sözde osmanlıcı, özde reaya'nın osmanlılığı için de alttaki yazıyı okuyunuz....

(bkz: osmanlılık sendromu)