bugün

osmanlı türk değildir, zaten kendileri de türk olmadıklarını kabul etmektedirler. osmanlı yı türk sayan hep batı medeniyetleri olmuştur ama mehter marşı türk kelimeleri ile doludur, tezatlığa gel.

"Ceddin deden, neslin baban
Hep kahraman Türk milleti"

"Türk milleti, Türk milleti
Aşk ile sev milliyeti"
osmanlı türk değildir kaynak ne lan nedir olum sizin osmanlıyla alıp veremediğiniz? nesiniz lan siz? vatikan'dan sözlüğe mi bağlanıyorsunuz? papa sen misin?

sorular sorular sorular.

Osmanlı Türk değilmiş lan şimdi öğrendim vallahi içimi bir karanlık kapladı anlatamam. Önce şu duvarda çakılı osmanlı devlet armasını atmam gerek sonra fatih'in istanbul'a girişinin resmedildiği tabloyu. Ne yapacağım şimdi ben böyle boşlukta kaldım.

Lan mal!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Osmanlı Türk değildi de neden hala osmanlının sancaklarından birini kullanıyorsun? Şuan Türk bayrağı denilen bayrak o bayrak. git bak la git bak sonra tekrar gel.
mehtmer marşı cumhuriyet devrinde yazıldığından kaynaklanır. yoksa eski marşlara bakarsanız zaten farkı görürsünüz.
(bkz: kaynak götüm)
osmanlı türktür veya değildir demek saçma olur çünkü fransız devriminden önce imparatorluklar din odaklı yönetilirdi, milliyet odaklı değil. bu yüzden osmanlıda da türkler büyük çoğunluğu oluştursa dahi öne çıkan bir milliyet olmamıştır.
yuh osmanli türk devletidir. zaten osman gazi diger türk beylikleriyle birleşerek kurdu bu devleti. bu basligi açan yazar asil sen türk degilsin. tarihini bilmeden türk olamazsin.
osmanlı'yla mehter arasında bir karşıtlık yoktur, tersine birbirleri arasında tam bir uyum vardır. mesele türklükle osmanlı'yı bağdaştıramamaksa o zaman buyur edelim sizlere osmanlı'nın bir türk devleti olduğunu kanıtlayalım:

ilk olarak osmanlı beyliği kayı boyuna üye türklerce kurulmuştur ve o kuruluş savaşlarında çarpışanlar da savaşlara lojistik desteği sağlayanlar da beylik-hükümdarlık, komutanlık görevlerini yapanlar da hep türkler olmuştur.

zaman içinde devşirme düzeniyle saray ve dolayısıyla yönetim içine yabancılar da alınmış, padişahlar zamanla yabancı hanımlardan çocuk yapmışlar ve bu çocuklar tahta geçmişlerdir, ancak bu hiçbir zaman soyda bulunan türk kanını bozmamıştır.

ayrıca devşirme düzeni sürekli çim biçer gibi adam biçen savaşların yaşandığı bir toplumda müslüman nüfusun * azalmaması için bir gereklilikti.

bundan başka dikkat ederseniz balkanlara yerleştirilen kişiler de arap, ermeni ya da başka uluslar değil yine türk aileleridir.

ve son olarak osmanlı'da toprak kayıpları yaşanıp sınırlar daraldıkça avrupa'dan anadolu'ya göçen de yine türkler olmuştur.
aynı 1. dünya savaşı'ndan sonra itilaflara karşı bağımsızlık için savaşanların da türkler olması gibi.