bugün

nerde ermeni yunan arap ecnebisi varsa rahatlık içinde yaşat askere gitmesinler memur olsunlar vargiyi az versinler nerde türk kürt varsa sömür çalıştır askerde yaşlandır politikasını yaşatan körü körüne övmekten ziyade eleştirilmesi gereken imparatorluk.
millet bilim ve teknolojiye yatırım yaparken olaylara şeytan icadı mantalitesiyle yaklaşan, millet açken lale bahçelerinde ve haremde oynaşan padişahlarının olduğu, türklükle alakası olmayan arap topluluğudur.
Çağ açıp çağ kapayan bir devlet.
Latin Kardinallerinin külahını görmektense, Osmanlı sarığını görmeyi tercih ederim.” dedirten bir devlet.
basindakilerin kendini allah sandigi ve allah gibi yasadigi, yok adil, yok yuce devlet diye sacma sapan iddialara konu olan, herkese korku salmis, herkesi zorla kendine baglamaya calismis zorba devlettir. neymis, osmanli size adaleti getirecekmis. sanki sana gel osmanli bana adalet getir diyen oldu. halkina mal gibi davrana davrana, halk mala baglamis, kultur, sanat, egitim, ekonomi alanında kocaman bir sifira donmustur ki bunun izlerini halen gunumuz tc sinde gormekteyiz.
türk'ün başına bela bir hanedanın yönettiği devlet...
sanat, bilim, kültür, türk sevmez; eğlence, toprak, vergi, devşirme sever bir devlet...
istanbuldan ibaret görüntüden vitrinden ibaret devletti.

çok şükür tüm rezilliği ve kepazeliği ile tarihin çöplüğünde...
extra osmanlı imparatorluğu tanımı: istanbul'dan başka hiçbir toprağında doğru düzgün çakılı çivisi bile olmayan monarşik diktatörlük.
mutlak monarşinin ne kadar boktan bir yönetim şekli olduğunun kanıtıdır.
(bkz: işte bunlar hep seks)
yaymaya çalıştığı din yanlış ellerde sonu olmuştur.
ihtişamın ve gücün devlet hali.
hoşgörü ve adaletin devleti.
keşke sadece ümmetcilik değilde biraz da milliyetcilik yapabilselerdi.fethettikleri ülkelere kendi kültürlerini götürebilselerdi.
keşke sadece ümmetcilik değil de biraz da milliyetcilik yapabilselerdi. keşke gittikleri yerlere kendi kültürlerini de götürebilselerdi.