1. 1.
  ptt genel müdürü.

  ama genel müdürden çok, mhp çemişkezek ilçe teşkilatı başkanı tipi vardır kendisinde.
  1 ... mellonnim
 2. 2.
  bu bey amcayı geçen günlerde televizyonda gördüm. görmez olaydım. cüssesine bakınca sekiz köyün ağası imajı uyandırıyor ilk etapta. fakat o sakil hareketlerini gördükten sonra ülkem için üzüldüm. ptt gibi köklü bir kurumun genel müdürü, ulaştırma bakanı binali yıldırım kürsüde konuştuktan sonra o mübarek ağzını açarak ve yine o mübarek bedenini sınırsız salınımlarla hareket ettirerek zannediyorum yalnızca beni değil televizyon karşısında bulunan binlerce insanı deli etmiştir. kendisini tanımam. belki işinde çok başarılıdır, belki harikulade bir insandır. lakin o hareketler neydi allah aşkına? bu nasıl bir şımarıklıktır? bu nasıl bir bayağılık, rezillik ve terbiyesizliktir? ilgili videoyu izlememiş olanlar için durumu özetleyeyim; ptt, pttcell adıyla gsm operatörü kurmuş ve tanıtım toplantısında ulaştırma bakanı binali yıldırım sahnede bulunan kürsüde konuşma yapmaktadır. bu sırada ptt genel müdürü osman tural, bakanın biraz yakınında ayakta durmakta ve bakanın konuşmasını sahnede dinlemektedir. bakanın konuşması bitince, bakan kendisi adına çıkartılan pttcell hattının ücretini osman tural efendiye takdim eder. osman tural bakanın uzattığı parayı alır ve parayı çenesinin iki yanına sürdükten sonra bu bana harçlık olsun diyerek gülmeye başlar. daha vahim olanı ise bu esnadan sonra meydana gelir. genel müdürün bu lafı ve sakil hareketine hem bakan hem de salondakiler gülerek katılırlar. ardından bu genel müdür, hani nasıl desem, vücudunu asena gibi hareket ettirmeye başlar. bi gerdan kırmalar ne bileyim kendi kendine gülmeler falan. bütün bunlar olurken binali yıldırım'ın uyarmak yerine bu elemana katılması beni çok ama çok üzdü. bir bürokratın, o ülkenin bakanının yanında böyle rezilce davranışlarda bulunması ve bakanın gülerek onu onaylaması benim için utanç verici oldu. ben de kamu personeliyim .bu saatten sonra yarın bir gün binali yıldırım bana gelse ve işimle alakalı beni azarlasa, özür dilerim ama zerre kadar umurumda olmaz ve kendisine 'siz önce filanca genel müdürünüzü düzeltin' demek gibi bir cevabım olur. şunu da genel müdüre birinin sorması gerekir;arkadaşım sen ne ayaksın, ergen misin, utanmıyor musun be makamından?
  2 -1 ... saykocepkin
 3. 3.
  komedyendir.

  http://www.youtube.com/watch?v=cKpDpJ6ZCJw
  ... protest sanayici
 4. 4.
  bu ülkede böyle insanlar bu tür yüksek yerlere geldikce gelişemeyecegimiz aşikar.
  ... kripto9999
 5. 5.
  osman tural'ı savunmak için yazmıyorum bunları
  ama
  ne bekliyordunuz?
  Türkiye Cumhuriyeti'nin bürokrat kadroları ve hatta hakim/savcı ekipleri hep bu tarz insanlarla doludur, memleket malzemesi budur işte!
  Neden bu adama yükleniliyor anlamış değilim.
  daha doğrusu neden "sadece" bu adama yükleniliyor, anlamış değilim.
  1 -1 ... derkrieger
 6. 6.
  cumhurbaşkanı tarafından danıştay üyeliğine atanan eski ptt genel müdürü. *
  ... ankedon
 7. 7.
  danıştay üyesi değil de liseli ergen olması daha muhtemel.

  osman tural
  ... shah caspian
 8. 8.
  osman tural

  türkiye tenis federasyonu başkanı.
  1 ... agacacikan keci
 9. 9.
  binali yıldırım ile samimidir.böyle ülkeye böyle idarecidir. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olduğu biliyorum. mesele, "o görevde olamaz mı yani" değil. mülki idareden kaymakamlıktan hoop Ulaştırma Bakanlığı Bakan Danışmanlığı, oradan hoop PTT Genel Müdürlüğü, oradan bir sıçrayış daha Danıştay üyeliği. bu insana bakıp bakıp türkiye'nin kayırmaca idare tarihi görülmelidir.

  sen iktidarın sadık bir kulu olursan her şey olursun !
  4 ... recruit
 10. 10.
  tayyip efendi tarafından şimdi de danıştay üyesi olarak atanmış. önlenemz yükselişi devam ediyor.
  ... crossd