bugün

sayısı küçümsenmeyecek kadar çok olan insanlardır.*
içki içmediği halde içki sofrasında oturup mezenin amına koyan kişinin ta kendisidir.
Toplum baskısı altında bulunan kişidir. Tepki çekmemek adına yapmaktadır.
muhtemelen mastürbasyona dayanamamış bir abazadır.
akşam ezanı vakitleri dünya çapında akşam yemeği yeme saatidir. kişinin yaptığı normaldir.

sahura kalkıyorsa bilemem, ilginçtir.
bi eniştem var benim. Adam cemaatci, ama gençliginde kumar içki ne ararsan var. Bu yüzden lakabıda çapar imamdır. Herneyse geçen sene bigün babamla ben öylesine oruç tutmadık. Annem tutuyor sadece. Şansa bak eniştem iftara bize gelin diye aradı davet etti. Gitmesek olmaz. Nese gittik biz babamla bir türlü diyemiyoruz biz oruçlu degiliz diye. Ortama uyum saglıyoruz. Derken ezan okundu babamla bizde birbirimize baktık gülerek suyla açtık tutmadıgımız orucu. Numara yapan insan olabilir efendim.
anneanne ve dede oruç tutuyorsa ve siz tutmuyorsanız mecburen akşam yemeği saatini beklersiniz...
ailesiyle yemek yiyen insandir . ayrica o insan oruclularin gözü önünde hapur hupur yiyip icmez . candir o . ondan zarar gelmez
hastaligindan tutamayip ailesini bekleyen yasli anamdir.
yaptığında bir anormallik olmayan insandır.
ne yapsaydı? akşam ezanından 1 saat önce sofrasını hazırlayıp oruçlu aile bireylerinin karşısında yemeğe mi yumulsaydı?