bugün

son derece keyifli aktivitedir. deneyip görmekte fayda var.
ben oruç tutarken yapılsa umrumda bile olmayacak hadisedir.
Çok ayıp kardeşlerim. Daha neler yazık, günah, etme, eyleme...
itikatlı bir inananı asla etkilemeyecek eylemdir.
hatun hüpletmekten daha masum olan eylem.
oruç tutan adam iskender yenen yerde oturuyorsa yapin tabi.
(bkz: tutmayın küçük enişteyi)
benim dinim bana, sizin dininiz size diyerek ortamdan uzaklaşmayın. iskender yiyen şahsiyette sizin için bir sınavdır. Allah yanınıza şeytanı göndermiş bundan iyi sınav mı olur. Değerlendirin derim. *
Pipetle hüpletilecekse çok ayıptır, şerefsizliktir.
böyle konuşan yazarın yanında iftarı anasını sikerek açmak, deneyin son derece keyifli aktivitedir.
geçen gün yaptığım hadisedir.
baktım yanımdaki de hüpletiyor. aa ezan okunmuş.
elbette ayıp bir davranıştır ancak şu soru da sorulmalıdır; "oruçlu adamın lokantada ne işi var?"
oruç tutan çok büyük bir çoğunluğun umrunda bile olmayan eylemdir. oruç tutmadığın iiçin tutanları yemek diye ağlıyor sanıyorsun.
oruçlu olan ve hoşlanmadığınız bir insanı sadece sohbet etme yalanıyla lokantaya götürüp yapılabilir. çok acımasızcadır.
oruçlu olanın sevabını arttıracak hadisedir. zor durumda yapılan ibadet daha hayırlıdır.
oruçlu insanın ıskendercide ne işi var diye sordurtur insana.
Çok iyi bir sabır ölçme yöntemidir.
oruç tutanın yanında yapılamayacak eylemdir,oruç tutan adamın ne işi var kebapcıda..ayrıca bundan haz almak ciddi psikolojik sorunlarınız olduğunu gösterir

not:müslüman değilim
oruç tutan bonusları topladım diye sevinse de pek bir artı aldığını zannetmediğim durum. zaten normalde de sabretmesi gerekiyo iskender var diye artı yazılırsa kuşbaşılı pide alınır bu duruma.