bugün

oruç tutanların aslında işin kolayına kaçması olayıdır.
şimdi oruç tutmanın mantığı nedir? allaha bağlılığı göstermek,allahın emrini yerine getirmek değil mi?

madem allaha bağlılığını göstereceksin neden sadece 1 ay oruç tutuyorsun?
1 ay oruç tut, tamam görevimi yerine getirdim mi diyeceksin.
hayır efendim. 1 ay la bitecek bir görev olmamalıdır bu.
allah 1 ay oruç tutanı seviyorsa; 12 ay oruç tutanı daha daha çok sevmez mi?

hemen titre ve kendine gel. orucunu 12 ay boyunca ölene kadar tut ki sana müslüman diyelim.

şüphesiz ki allah 12 ay oruç tutan kuluna cennetin kapılarını açacaktır.
o değil de bu kadar övdükleri ramazan ayı bitince bayram yapmaları daha komik bence.
oruç ramazan da farzdır, yılın kalan günlerinde bayram günleri hariç isteyen orucunu tutabilir.
(bkz : entry nick uyumu)

bir ergen ateist sıçmasın da sonuna gelmiş bulunuyoruz. bir sonraki programımızda küba da görüşmek üzere.
senden sadece 1 ay oruc tutman ıstenıyor evladım 12 ay degıl.
orucun farz kısmı 1 aydır. onun dışında pazartesi ve perşembe günleri sünnet oruçları vardır. bayram dışında da istediğin zamanlar oruç tutulabilir ayrıca.

(bkz: sırf başlık açmak için başlık açmak)
Yeterli bilgiye sahip olmadan böyle yorulamak doğru değil allain emrettiği bir ay acın halinden anlamamız ve organlarımızın dinlenmesi sürecidir bayram ise bu emri yerine getirdigin için sana bir ödüldür.
bayram, ramazan ayı gittiği için kutlanmaz. bayram eş dost ziyaretleri için kutlanır, dargınların barışması için kutlanır, çocuklara harçlık, şeker verilip mutlu olmaları için kutlanılır. Allah'ın rahmetine nail olmanın ümit ve sevinci için kutlanılır.
(bkz: fındık beyinli ataistler)
ergen komünist söylemidir. oruç tutmak allah'ın buyruğu üzere aç insanların halini anlama ve nefs adabının sağlanması için tutulan içerisinde kadir gecesinin de bulunduğu aydır. trollemek kolay, dine inanmıyorum de, müslüman değilim de ama müslümanların ibadetine küçük aklınla karışma kardeşim.
ateist olanlar müslüman ibadetlerini niye sorguluyorlar, biz ateistlerin dinsizliğe inanmalarına karışıyor muyuz?
bu eserinizi sıçarken hangi fayanslardan ilham aldınız diye sordurtan komedi.
iftardan sonra mantiklasalim bence bu konu icin.
ateist aklını ele veren zihniyettir. bu insanlar hz. peygambere gelip ''ben her gün oruç tutayım'' diyen sahabeler olduğunu bilmezler. hz. peygamber ise her ay 3 gün oruç tutmanın, tüm seneyi oruçlu geçirmiş olmaya denk olduğunu ifade etmiştir. ve demiştir ki: ''illa tutmak istiyorsan, bir gün tut, öteki gün tutma. bu oruç halil ibrahim orucudur ve faziletli bir oruçtur.'' fıkıh kitaplarımız der ki, üst üste oruç tutmak ve kendini güçsüz düşürmek, mekruhtur. böyleyken?

hz. peygamber oruç tutan bir sahabiyi güneşin altında görüyor. sahabe, allah yolunda oruç tutarken eziyet çekmenin fazileti arttırdığına inanmakta zira. hemen sahabeyi çağırıyor ve diyor ki: ''orucunu tut, şu gölgeye de otur!''

işte islam'daki anlayış budur.

ateistlerdeki 'anlama yetmezliği sendromu'ndan dolayı biz de üzgünüz.
henüz zeytin çekirdeği evresini atlatamamış, üfleyince uçup kaybolan, beyin olma yolunda özürlü hareket eden, sıkıntılı bünye çıkarımıdır.
yobaz ateist mantığını ortaya çıkartan tanımdır.
allah hepinizin iyiliğini versin şu başlıkta yazan herkesin ağzına sağlık.

ulan gülmekten yarıldım ya. şu başlık ve entryleri en baba sit com un senaryosunda bulamazsınız.
(bkz: çocuklar servisler çıkışta evlere bırakacak)
bir bardak süt içmek-bir damacana süt içmek, bir portakal yemek-bir çuval portakal yemek, bir yumurta yemek-bir koli yumurta yemek...düşünmek lazım biraz.
tanri, insanin 1 ayda orucun vermek istedigi dersi verebilecegini dusunmustur.
ibadetlere tanrinin degil, insanlarin ihtiyaci vardir.
ben 12 ay tutmak istiyorum diyorsan, ne ala dostum..
ramazan ayı ve oruç hakkındaki bilgileri zekeriya beyaz'dan öğrenen sıçmığın tespitidir.
asprinin başağrısını geçirdiğini bildiği halde bir kutu asprin içmeyen adamda ne tür bir mantık hatası olabilir.
(bkz: kutuplarda oruc tutan insan)
dinini bilmeyenlerin var olduğunu sandığı mantık hatasıdır. allah ın bize emrettiği sadece ramazan ayı orucudur. yinede büyük sevabı olan nafile oruçları isteyen müslüman tutabilir. nafile orucun en devamlı olanı ise hz davud orucu yani bir gün tutup bir gün tutmamaktır.
oruçta bir mantık hatası yoktur... din üzerine olduğu içinde sorgulamakta mantık hatası vardır; ama oruç tutanlarda bir mantık hatası olduğu doğrudur, adamlar 11 ay yemiyor içmiyor 1 ayda eşşek gibi hem iyiyor hem içiyor... orucun mantığına bakarsak bu dönemde fakirlerin ne halde olduğunun anlaşılması gerekir. ama bizim insanımız bunu yapmak yerine iftarda ne yiyip ne içeceğinin düşünüyor... ve buna da din diyor (kendi kafasında yaşıyor) hatta tutmayanları eleştirecek kadar zavallaşıyor...
mantık hatası sandığı bilgisel yetersizliğini bir mantık hatası öne sürerek açıklamaya çalışan yazar söylemi.