bugün

Benim bu insan. Konuşacak bir şey bulamıyorum. Ortamdakilerin hepsi de dizilerden konuşunca tv izlemeyen biri olarak yabancı kalıyorum.
acemidir, bikac kez denese aslinda karsilarinda sessiz kaldigi insanlarin nasilda ici bos birer teneke oldugu gorur, sonrada ipleri eline alir. poker masasindaki insanlar gibiyiz, bu sessiz kiside oyunu yeni ogrenen masanin acemisi. biraz pisip oyunu kavramasi, karsisinda ayni kendisi gibi etten kemikten insanlarin oldugunu ogrenmesi lazim. o muhtesem guzelligin altinda aslinda basit bi kiz, o yakisikliligin zenginligin altinda iki kelimeyi biraraya getiremeyen malin teki yatiyor.
Katil o dur.
Eğer olay sapıklıksa o da o dur.
Her türlü yazın siz adını.
en büyük korkusu cahil konumuna düşmek olan bilgili kişidir, bilmediği konulara kesinlikle girmez, insanların en korktuğu şey yalnız kalmakçış bu insanlar için bu böyle değildir çünkü zaten bu insanlar yalnızdır, bunların korkusu cahil gibi görünmektir, en iyisi susmaktır ortamı takip eder ve görür ki insanlar bir bok bilmiyor sen değil onlar cahil susmaya devam eder.
(bkz: öğretmenmiyim lan ben)
konular ilgsinii çekmiyorsa konuşulan konular ergen muhabbetiyse sadece kendi aralarında geçen olaylardan konuşuyorsa o grup sessiz kalan kişinin katılması beklenemez.bu da sessiz insanı haklı yapar.
saman altından baraj yürütecek cinsten insandır.
Yatakda malı goturendir.
Annesi küçükken misafirlikte; uslu dur, yaramazlık yapma diye tembih ede ede sonunda bu cocukta alışkanlık haline dönmüştür.
ortamı tartan, kim neye nasıl tepki verebilir onu analiz eden kişidir. uzak durulması gerekir, zira ağzı açılırsa bir daha susmaz.
muhabbeti konuşmaya değer bulmamış olan insan olabilir.
içinde fırtınalar kopan insandır. belki en ufak bir dostane tavırda içindeki renkli dünyayı size açacaktır.
Suratında hep bir "ne diyor bu amına koduklarım" ifadesi vardır.
yalnızca boş konuşmayan insandır. neden konuşmuyorsun şeklinde sorulara sıkça maruz kalır.
utangaç insanlardır ağır başlı olmaları her lafa atlayıp saçma sapan espri ler yapmamaları sulu olmamaları yüzünden sevdiğim insanlardır.
Konuşmaya değer bulmadığı ortamda konuşup yorulmaktansa susup sessizce etrafında insanları izlemeyi yeğleyen insandır.
insanda çekingen oldukları izlenimini verirler genelde, ama durum her zaman böyle değildir tabii. misal en yakın Arkadaşım, ölüyorum desen konuşmaz, sen istediğin kadar konus dinler, akıl verir, inatçılik yapmaz her fikre uyum sağlar vs. Neticede o da konuşmaz ama çekingen değildir ya da cool olmak gibi bir amacı yoktur
"diğerlerini gözlemleyen insan" olduklarını söyleyenler kendi fikirlerini ortaya koymaya niye çekinirler anlamıyorum. bana kalırsa "ne anlatırsan anlat yine de kendi bildiğini yapan" insan tipi karşısında susmak gerekir. çünkü diğer türlüsü boş konuşma olacaktır. lakin normal şartlarda karşındaki ortaya bir fikir sunuyorsa o görüş karşısında senin de bir düşüncen olmalı, kendini ifade edebilmelisin.

velhasıl; kendini ifade edemeyen asosyal tiplerdir.
Bu kişi benimdir.
aynı ben.
Bu kişi benimdir. Çok sessiz sakin olduğum için eleştirildiğim de çok oldu ama ben bunu da büyük bir özellik görüyorum. Toplumda oldukça az bulunmaktadır bu örnekten.
tanımadığı insanların olduğu bi ortamda gözlem yapıp çıkarımlar yapıyor olabilir yada asosyal ve özgüvensiz biri olabilir.
genelde cok mantikli espri yapan insanlardir. hep ortak yon bulurum sessiz tiplerle film,kitap,muzik bla bla...
konuşmayı sevmeyen insandır.
insanlar yanlış anlıyor işte sadece umursamıyoruzdur sizi bu kadar basit bir sürü saçma düşünceye kapılmayın sizinle konuşmanın kendine bir şey katacağına inanmıyordur sohbetinizi umursamıyordur bu yüzden veya sizin orada konuştuğunuz konudan çok daha önemli düşünceler geçiyordur aklımızdan kasmayın gençler.
Bir konu hakkında bilgisi olsa dahi yine konuşmayacak insandır çünkü çeşitli sebeblerden dolayı konusma becerisini geliştirememişdir veya dili peltek olduğu için kelimeleri tam anlamıyla teleffuz edemiyordur. (bkz: kendimden biliyorum)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar