bugün

mezun öğrencilerinin "ben üniversitedeyken" değilde "ben odtüdeyken" diye cümleye başladığı üniversite. herkes bilmeli odtülü olduklarını herkes.
ankara'nın gururudur.

iyi ki varsın odtü!
içi terörist kaynayan üniversite.
içerisinde az miktarda terörist barındırır. korkmaya gerek yoktur.
akıllara eğitimden önce mücadelenin geldiği,gurur duymama neden olan üniversite.
bi de ayaktayız mesajı veriyolar utanmadan... gün gelecek siz de yıkılacaksınız elbet... dönecek bu devran,az kaldı...
terörist merkezi... gün gelecek yola geleceksiniz... az kaldı, ileri demokrasiyi iliklerinizde hissedeceksiniz...
iSYANCILARIN ÜNiVERSiTesi:
Bu ODTÜ'lülerin isyanının biz vatandaşlara, hayat kalitemize bir KATKISI var mı? Bunlar 1968 diyelim hadi yılına; 40 yıldır isyan ediyorlar…

Ne devrim oldu; ne hayatımızda bir değişiklik… Yemişim böyle devrim isyanını...

Ben ODTÜ'lüleri, mesela, insan değil de BÜYÜKBAŞ taşırmış gibi belediye otobüsü kullanan 'magandalara' isyan ederken görmek istiyorum.
Mesela, küçücük işlemlerden büyük haraç kesen bankalara, bankaların önünde isyan bekliyorum.
Mesela, bol miktarda yere tüküren maganda bulunan caddelerde, yere tükürenlere isyan halinde görmek istiyorum...

Devrim gibi 'KOCCAMAN' bir isyan gerekçesi varken, belediye otobüsü şöförlerini terbiye edip ehlileştirmek küçük iş mi? Hadi len…
''no pasaran'' diyebilme cüretini her zaman gösterebilmiş yiğit öğrenci ve akademisyenleri içinde barındıran, ite köpeğe şakirte inat, marşımızın ruhu ortaktır diye selamladığımız kale... 3000 yeniçeriyle işgale gelen padişahlık sevdalılarını
''akıllı ol,aklını alırım'' modunda selamlarlar...
cadı kazanının kaynadığı yerdir. dünyanın merkezidir.
mustafa kemal'in gençlere emanet ettiği ülkenin aydınlık gençlerini yetiştiren üniversitedir.

bilim yuvasına binlerce polisle gitmeyeceksin, mütevazı olup önce gittiğin yere saygıyı öğreneceksin, ondan sonra saygı bekleyeceksin.*

edit: başbakanın arkasına saklanıp, sözlüklerde "göreceksiniz, edeceksiniz" diyenlerin canını sıkım sıkım sıkan üniversite. bu okulda kimler kimler nelerini kaybetmişler özgür düşünceleri uğruna; sözlük köşelerinde gücetapanlık yapanlardan mı tırsacaklar?**
son olaylardan sonra aşırı derece de hoşuma giden üniversitedir. şüphesiz en iyi üniversitedir. terörist diyorlar ya öğrencilerine rte öyle her yere giremeyeğini anladı ondandır o.
(bkz: kuyruk acısı) neyse odtü ayakta sonuçta. türkiye' nin gururu olduğuna da katılmaktayım. hem cesurler hem de zeki. şimdi arkalarından konuşanların zekası yetmez oraya girmeye. bilim aydınlatıyor orayı ampul değil...
akıllanmayacak üniversite.
unutulandır.
buradaki terörist eniklerinin yaktığı ateşin, tüm ülkeyi saracağını sanan başka terörist enikleri vardı ne oldu onlara? hani yakıp yıkacaktınız tüm ülkeyi ? gözünü kodestemi açtın yoksam? yazık ya la.

başbakanın gelişini engelleme teşebbüsü... teşebbüs diyorum zira hani şu kalabalık olduğunuz, 100 bin milyon destekçinizin bulunduğu okuldan 200 kişi toplayamadınız, kırdılar kafanızı.
başbakanda çatır çatır sizin o kumdan kalenizi yıktı, konuşmasını da aslanlar gibi yaptı. it ürür kervan yürür. her daim...
fazla birşey demeye gerek yok. ayrı bir cumhuriyet.
http://haber.sol.org.tr/d...misi-ogretim-gorevlisinin
ODTÜ olmak da ayıp değil, Zaim olmak da
hatta bilim uğruna ölmek de ayıp değil...
ODTÜ'yü Zaim kınamasaydı artık, yahut hiç kınamasaydı.
ODTÜ ne kaybederdi ODTÜ'lüğünden?
Budur tam olarak.
http://www.youtube.com/watch?v=zJE8XLARAt4
efsaneye göre, odtü'de moda olan "hocam" lafı sinan cemgil'in "hoca" lakabından gelmektedir.
sinan cemgil'in hoca lakabına sahip olması ise onun ideolojik olarak oldukça derin bir insan olmasından.
içerisinden geleceğin vatan hainleri çıkan sözde okul özde terör yuvası.
kalitesiz üniversite.

bu sene tercih etmeyeceğim daha iyilerine gideceğim çünkü.
Boğaziçi Üniversiteli'lerin bırakın bok atmayı hiçbir zaman Denizi yok diye gülünç övünmelerle sataşmadığı üniversite. Bu nereden çıktı şimdi?

işin komik yönü, Boğaziçi-ODTÜ atışmasını Boğaziçili pek siklemez; genelde OTDÜ'lülerden birtakım karşılaştırma kıyaslama gelir. Boğaziçililer ille kendilerini birileriyle kıyaslayacaksa, Bilkent'le falan kıyaslar. Aksine ODTÜ'yü dost görürler.

Ha illa bir kıyaslama istiyorsanız son on beş yılda OTDÜ, kare astaki yerinden çıkmış, bir alt gruba inmiştir. Şu an itibariyle kare as:

Boğaziçi- Koç- Sabancı - Bilkent şeklindedir.

Bir ülkede bir üniversite binlerce makale yayınlayabilir ama üniversitenin kalitesindeki en büyük faktör onu seçen öğrenci dokusu, kalitesidir. Şu an Türkiye'nin en zeki öğrencilerini söz konusu kare as kapıyor. Bu öğrenciler, gerek üniversite hayatları gerekse sonrasında üniversitenin adını en iyi şekilde temsil ediyorlar. O yüzden OTDÜ iddia ettiği (ve var olduğuna canı yürekten inandığım) kalitesini değerlendirmek istiyorsa bir şekilde öğrenci profilini yine yükseltmeli. Yoksa şimdiden açılmaya başlamış puan makası uçurum olacak ve OTDÜ'yü tercih eden öğrenci profilinin kalitesi git gide düşecek.

Boğaziçi, özel üniversiteler karşısında 90'larda geçirdiği sarsıntıdan daha güçlü çıktıysa bunda bir şekilde Türkiye'nin en iyi öğrencilerinin kendisinden hiçbir zaman vazgeçmemesidir. ODTÜ ne yapıp edip o öğrencileri tavlamayı başarmalı. TV reklamlarıyla da olacağını zannetmiyorum bu işin.
timeshighereducation dergisinin yayınladığı dünya'nın en iyi 100 üniversitesi sıralamasında ilk 60'a girmiştir. listede türkiye'den başka bir okul yoktur.

http://www.timeshigheredu...ation-ranking/range/51-60

bu okulun en büyük dezavantajı ankara'da olmasıdır. eğer bu okul aynı kampusla istanbul'da olsa bir iki bölüm hariç çok net bir şekilde zirvede olurdu.

ek olarak hazırlık öğrencileri gibi üniversitenin en apolitik kısmını bile %90 örgütleyerek kantin boykotuna başlamış, sonunda da boykotu zaferle sonuçlandırmış öğrencilere sahip okuldur.
12 martta asker kapatmak ve el koymak istemiş:
görsel
--spoiler--
Bu Yönetmelik hükümlerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörü yürütür.
--spoiler--

yaz okulu rektörlük tarafından kapatılan üniversite.