bugün

annesiyle herhangi bir sorunumuzun olmadığı fakat nedense bu sıfata cuk oturan berberdir.

5 dakika boyunca saçınızla ilgili anlattığınız çarpıcı açıklamaları dikkatle dinler fakat tıraş bittikten sonra aynaya baktığınızda bir adet sabri sarıoğlu'Nun yabancı gözlerle size baktığını görürsünüz. azıcık kısalt dersiniz, biçer. önlerden hafif al dersiniz, biçer. enseleri çok az bırak dersiniz, biçer.

adi herif. kin doluyum.
berberden çıkıldığı an söylenmesi muhtemel söz öbeği.
söylediklerinizi dinliyormuş gibi gözüküp kendi burnun dikine gidendir.
istediğin saçı yapmayan berberdir. beceriksiz değildir fakat kafasındaki modeli seninde kafana yerleştiren berberdir.
(bkz: ömer çelakıl ın berberi)
çok kesme denilmesi rağmen sanki kestiği miktar kadar para alıyo gibi dazlak eden berberdir.
bir de sürtünen tipi vardır ki tam o'dur.
istenen saçın beklenenden kötü olmasıyla oluşan refleksif bir sözdür.
(bkz: berberden mutlu ayrılan erkek)
gel beri yar gel beri,
mına kodumun berberi türküsünü söyletir.
kel yapmadığına dua etmesi gerek kişi söylemi.
+ abi kulakları fazla açma. ense natural olsun. üstleri şekil alacak kadar kısalt.
- tamam kardeşim. bendesin. bırak kendini koltuğa...

10 dakika sonra

+ abi kulaklara dikkat et.
- tamam kardeşim bendesin.

10 dakika sonra

+ abi fazla kesmeyelim üstten.
- tamam kardeşim bendesin rahat ol sen.

tıraş bitiminde

+ abi, bilmem farkında mısın götüme benzedim.
- lan piç! eldeki malzeme bu.
+ orospu çocuğusun var ya.
Ara makas atayım daha uzun olsun der, biçer. şurayı kısaltma dersiniz, biçer. jöle sürme dersiniz, şekillendirici sürer aynı zamanda bu orospu çocukları.
Bir de "hiçbir yeri kaldırma." dersiniz, "pırasa gibi düz mü kalsın?" der.

Evet amına koyim pırasa gibi düz kalsın!
(bkz: kısalt diyince yardıran ibne berber)
görsel
"abi azcık kessen yeter ya, çok belli olmasın kesildiği" dediğinde muhabbete dalarak saçınızı kısacık kesen berberdir.
kürtaj parasına traş eden denyodur.
kişinin kafasını kabak gibi ortalığa çıkaran berberdir ki, neyse konu yazmış zaten.
istediginiz modeli anladigini ifade eden ancak islem bittikten sonra sacinizi Bart Simpson in karisi Marge Simpson gibi yapan berber ya da kuaforlere halk arasinda verilen isimdir.
özellikle öğrencilerin en büyük belasıdır. ''Hafif kısaltalım'' dersin , 2 numarayı takar , kökler. Ulan ibine hafifçe diyoruz , o kadar kız arkadaşımız var bari onlara rezil olmayalım. Parayla rezil olmak böyle birşey aziz üyeler.
görsel
yaklaşık bir buçuk sene uzattığım saçı büyük bir tedirginlikle kesmeye karar verirken ve tüm cesaretimi toplayıp o koltuğa oturup nasıl yapması gerektiğini uzun uzadıya anlatmama rağmen güzelim upuzun saçlarımın içine eden berberdir. adam gibi kessin diye 45 lira verdim lan ve ne oldu dersiniz. orospu çocuğu saçımı perişan etti ve ertesi gün gidip başka bir yerde kafayı eşek traşı yaptım.
şüphesiz ki büyük bir orospu çocuğudur.
gay berberden daha iyidir.
bu ünvanı sonuna kadar hak etmiş berber. lan zaten sevimsizim iyice şebeğe döndük *mk. en azından uzun saçlı halim bir nebze iyiydi, şimdi 3 ayımı siktin.

allah belanı versin. üstler uzun kalsın ne demek sana sike sike öğreteceğim lan.
hayatımın amına koyan tüm berberlere annesi hariç edeceğim küfür.

ulan utanmaz herifler madem elinden bu iş gelmiyor ne demeye berber oluyorsun.
çocukluğum ve dahi lise çağlarım okul traşıyla geçti.
şimdilerde eli yüzü düzgün bir saç istiyorum ama bunu başarabilene henüz rastlamadım.
hayır aslan yelesi gibi saçlarım var ama şekil veremiyor pezevenkler.
yolda gördüğüm her erkeğin istisnasız saçlarına bakıyorum da onların oluyor da neden benim olmuyor lan.

bu başlığa girmek için bir neden lazım değil mi.
alın size neden. nedenim bugün ki kim milyoner olmak ister de ki boğaziçi mezunu elemandır.
tamam abi koyvermiş üst baş pasaklı sakallar o biçim de abi o saçlar ne öyle yahu.
o saçları kesen berberin dötüne koyayım ben.
sanki 8 yaşında çocuk traş ediyorsun.
onun eline makas verenin de kafasına sıçayım.
hayır o saç traşıyla adamı nasıl gönül rahatlığıyla salonundan gönderebiliyorsun.

saç önemlidir hem de çok önemli eskiyle şimdiki arasındaki en büyük fark saçlarım ve tipe inanılmaz katkı sağlıyor
ama bunlar sanki kafaya tas koyup saç kesiyorlar.

not: rahatladım be. ama bu piç ettikleri yıllarımı geri getirmiyor. pezevenkler sizi.