bugün

sırf kalkıp bir küllük almaya üşenen kişinin sergilediği cevherdir. vatandaş aklınıza gelmeyecek şeyleri küllük haline getirebilir. en kötüsü ise özellikle çay bardağını bu işe alet etmektir.
biten sigara paketinden (box olması tercih edilir) yapılanları revaçtadır. en imkansız anda ise kül elde biriktirilir ki insanı düşünmeye sevk eder.
türk icatlarına güzel bir örnektir.
konserve kapakları, çay tabağı, su şisesi kapakları * ıslak mendilller * de sivri zekalı yurdum insanları arasında * kullanılanlardandır.
editor'un yaratıcılğını en çarpıcı şekilde sergilediği durumdur.
önce postit kağıdının bir kenarını bir kez kaleme dolarsınız. sonra kaleme sarılı bölümü iki yandan sıkıştırarak büzüştürür, kalemi çıkarırsınız. Aynı işlemi karşı kenarada uygularsınız. elinizde kağıttan ve kayıkımsı bir küllük vardır artık. tek sorun sigaranızı küllüğe bırakamayacak olmanızdır.
her sigara içen için gerekli bir yetenektir. Bu yeteneği olmayanlar çoğunlukla külü yere atarlar.
(bkz: sigarayı yere atıp üstüne basıp söndürmeyen insan)
en asil duygularin sanatidir.
bütün türk insanları adına diyorum ki;
(bkz: başlık nick uyumu) * *
üşengeçlik üst seviye de olduğu için sigara içen abi,annesi ve kardeşi arasında şöyle de bi diyalog geçebilir:

+ küllüğü versene şurdan.
- bok iç. kalk al.
+ anne küllüğü versene?
* sen sigara mı içiyon odada? çabuk dışarı, parçalarım seni... daha yeni yıkadım perdeleri.
+ tamam çıkıyorum be. (odaya geçilir ve yatağ uzanılır ama bişey eksiktir, etrafta küllük yok)
+ (kendi kendine konuşurak) buralarda çekmecede bi kağıt da mı yok *? hah buldum. elektrik faturası.. tarihi neymiş? nisan. ödenmiştir bu. (derken külden ilk parça dökülür yere) hay * şimdi bi de bunu temizle.
* oğlum çık zıkkımını balkonda iç.
+ tamam tamam çıktım. (kül orda bırakılır çaktırılmaz, görülürse kıyamet kopar)
* bak gerizekalıya bak kül dökmüş bir de yerlere, bir de sıç bari odana da tam olsun!!!
+ (Balkonda kendi kendine) allaaah yerdeki külü gördü. yok ya sigarayı bırakacam, beni üşengeç yapıyo sanki bu meret.. bırakcam valla...
portakal kabuğundan da güzel küllük olur.
az önce yeni bi tane daha keşfetim. 2,5 lt. cola kapağı.

peşin edit: valla üzerinde de 1 litre hediye yazıyomuş. * *
önüne gelen insana kulluk yapabilme sanatı *