bugün

(bkz: nesillerin kökeni abzalik) .
(bkz: bir uludagsözlük klasiği nesiller boyu abazalık) .
şu an on birinci nesil yazarlara yapılan, bundan sonra gelecek olan diğer son nesil yazarlara da yapılacak olan klişe davranış.

lisede bir kural vardı, dördüncü sınıflar ağa paşa, birinci sınıflar çömezdir. lise sonlar hep lise birleri ezmeye çalışır, sataşır, hatta döverdi. tipik hayvani içgüdü. işin ilginç ama sistematik olan tarafı da aynı birinci sınıflar son sınıfa gelince sanki o günleri kendileri yaşamamış gibi birinci sınıfları ezmeye başlarlardı.

bu sebeple on birinci nesil yazarlardan ricam, bundan sonra geleceklere kendinize yapılanı yapmayın. lütfen.
(bkz: uludağ sözlük onuncu nesil yazarlar birliği)
bu başlığı açan şahsın 'adam'ın son iki harfi olarak düşündüğüm durumdur. hatta 'adam'ın son iki harfi 'cacık'ın son üç harfi nin daha uygun olduğunu düşündüm şimdi.
uğraşmaya da değmeyecek hadisedir. (bkz: sike sürülecek akıl)
Sözlük te nesil ırkçılığı baş göstermiştir.
zeka seviyeleriyle ilgili olaydır. uğraşsan da olmaz. yazık.
bu ergen tavırlarını da alıp gidip ayna karşısında sivilce patlaması gereken kişinin kuş beyninden geçebilecek düşüncedir. sike sürülecek aklınız yok demeden duramayacagim sevgili onuncu nesil düşmanları. okulda alt dönemlere de dayılanın nolur. o sikimsonik egonuzu tatmin edin.
dokuz veya altı nesillere sahip sözlük hesabı silik yediğinde veya çalındıktan sonra sözlüğe dönülen ilk gün geçer efendim. dert etmemek lazım.
yapılmaması gereken bir sey.
bir 9. nesil silik söylemi.
aklın yaşta değil başta olduğunun hatırlatılması gereken kişi söylemi. bununla birlikte muhtemelen kendilerinden büyük olduğum, benden önceki nesillerin yazarı olan arkadaşlar arasında da pek adam yerine koyulacak kişiler yok. nadirdir.
beşinci nesillerin hakkıdır. neredeler onlar ?
abi ben sizin hayranınızdım neredesiniz ? hiç göremiyoruz.
-sözlükte ciddi boyutlara varan bir beşinci nesil azalması var.-
gezi parkı olayındaki gibi eski nesillerin yeni gençlik için bu nesilden bi bok olmaz deyip de kendisinin evde oturup bi bok olmaz denen neslin yeni bir çığır açtığı dönem gibi boynuzun kulağı geçeceği nesil. onun için kimin kime ne koyduğunun bir anlamının olmadığı bir soru!
onuncu nesillerin de çok umrunda olan durum.
Yapılmaması gereken hareketlerden biri. Siz buraya erken gelseniz bile, biz geç geldik diye bunu yapmaya hakkınızın olduğunu düşünmüyorum. Tamam, yaşça büyüklere saygılıyım ama bence çok yanlış bir hareket.
neslinizi skeyim eyyyyy dalga geçenler.
Saçma olduğunu düşündüğüm bir şeydir.Benden veya benden öncekilerden hiçbir farkları yok.
Koyduguna gore onem arz etmis nesildir. Adem olan anlar, adam olan aglar.
bu beyanatın sahibi yazarımız için bir anket düzenlense ''kim sözlükten siktir edilsin'' diye yada ''sözlüğün trollü kimdir'' diye açık ara farkla birinci olur. açık ve net.
Terbiyesizlikdir. Herkesin yeni olduğu dönemler oldu. Bunu unutmamalı ve unutturmamalıyız.
Saygılar.
onuncu nesil yazar.
onuncu nesillerin çok umrunda olan durumdur...
bence 10.nesiller diğer nesilleri adam yerine koymuyor.
onuncu nesiller tarafından adam yerine koyulmayan yazar isyanıdır.