bugün

takılmaca. Bu arada açtığım başlıklar girdi bakımından yerlerde sürünüyor.
arkadaşlar bir sorununuz mu var? iyisinizdir umarım...
Serviste işe geçiyorken telefonda gündeme ve sosyal medyaya bakıyorum.
Telefona ya da bilgisayara bakıp daha gün başlamadan gözlerini ziyan ediyor.
17’yi alırım. paragraflarda dolaşıyorum eheheh.

5 imişim. Şova gerek yok.
"Denge" dinliyorum.
kendimi açık unutmuşum.. swh.
bilgisayarı açık unutmuşum.. swh.
elektrik ve doğal gaz zammını sindirmeye çalışıyorum. Olmuyor. Sinirlendikçe uykum kaçıyor.
bu saatleri günün her döneminden daha çok seviyorum...
Şu an okunan sabah namazını dinliyor olabilir.
Sahi ya, diyanet şu imamlara musiki makam dersleri verse ya...
Davudi bir ses ile makam bilmeden nefesinin yettiği kadar bağırmak insanlara rahatsızlık vermekten bir şeye yaramıyor.

Sesi güzel olan, orta bir ses sisteminde eko ses ayarları yapılmış şekilde Sabah ezanı saba, öğle uşşak, ikindi rast, akşam segah, yatsı hicaz makamında insanın kulaklarını rahatsız etmeden okunması Allah'ın emri.
Neden mi?
Ne diyor mevlam "nefret ettirmeyin, sevdirin. Zorlaştırmayın, kolaylaştırır" demiyor mu?

Tamam, bizim kulaklarımızın değeri yok ama Allah'ın emrinin de mi değeri yok?
genellikle yatağa yattığımda bazen saatlerce debelenip dururum. uykum bir türlü gelmez. Son dönemlerde böyle yapıyorum, artık dayanamayacak kadar uykusuz kalıyorum. yatağa yattığımda üç dakika içinde uyumuş oluyorum. Gün içerisinde de 5-10 dakikalık şekerlemeler yapıyorum. Uyku problemi olanların işi zor.
sabah namazını bekliyordum. şimdi okunuyor. Kılıp yatacağım.
arkadaşlar sözlüğü açık bırakıp uyuya mı kaldınız? eğer entry girmeyecekseniz sözlük açık kalmasın, kapatalım. artık çok fazla yazıyor, devir tasarruf devri. anahtarı paspasın altına bırakın, sabah 5 buçuk gibi para var huzur yok açar sözlüğü...