bugün

(bkz: inkılap yayınları) tarafından yayınlanan atasözleri ve deyimler sözlüğünde bulunan bir atasözüdür. atasözünün açıklaması aynen şöyle; 'kız on beş yaşına ulaştı mı evlendirilmelidir. evlendirilmezse anneyi, babayı üzücü durumda bırakacak çok üzücü olaylar çıkabilir. böyle olacağına kızın ölmesi daha iyidir.''
Vay arkadaş nereye gidiyoruz biz böyle..! sadece bu kitapta yok bu tarz saçmalıklar. artık ilkokul kitaplarında da çocuklara kötü örnek olacak saçmalıklarla sık sık karşılaşıyoruz. (bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)
https://pbs.twimg.com/med...BUZYGRFCYAAoHFQ.jpg:large
(bkz: inklap yayınevi atasözleri ve deyimler kitabı)
görsel
eğitim sisteminin içine iyice şıçılıp yandaş, yobaz, bilimden uzak bir eğitimi hedefleyen adımlardan biridir ki ilkokul derslerini de ne hale getirmiş adamlar, yazık ya gencecik beyinlere yazık
Yapmak istediklerini açıkça dile getirmeye başlamıştır bu şahıslar. Utanmaz arlanmaz, küçücük çocuklara böyle şeyler okutulur mu diye sorarlar. Ama soranı da hapse atarlar o da ayrı bir şey. ziktiniz eğitim sistemini.
akapeli mantığıdır.
(bkz: pedofili) insan olmaktan çıkınca söylenir. ülkenin saygın kurumlarında yapılmasına izin verilmemelidir toplum ağırlını koyup engel olmalıdır engel olmayanlar neden olmaz gayet net bellidir .
(bkz: şeker portakalı)
çok haklı bir atasözüdür. efenim bunu hepiniz az çok hayatnızda yaşamışsınızdır. şimdi hiç kimsse "yobazlık yeaa" diyerek ağzını yavşak yavşak yaymasın. adım gibi biliyorum ki birçoğunuzun annesi 15 yaşından önce evlendi ama siz burada elitim, coolum, şekilim ayağı yapıyorsunuz.

şimdi efenim benimde bir bayan kardeşim var. kendisi 13 yaşına bastığı gün everdik şükürler olsun. enişte beyde anlayışlı bir adam çıktıda bunu fazla dövmüyor.

kız kardeşimin yaşıtı bir kız vardı mahalleden adı füsun. annesine çok söyledik yaşı ggeldi bunu ever vs falan ama takan nerede. velhasılı gel zaman git zaman bu füsun açıldı bir çiçek oldu.16 yaşına bastığı gün mtv'deki sweet sixteen programını izlemiş olacak ki erkek arkadaşına kendisini tabiri caizse deldirmiş. patlattırmış. sktirmiş anlayacağınız.

annesi geldi bize ağlıyor vs. dedim on beşindeki kız ya erde gerek ya yerde... haklısın diyip boynuma atladı ama namahremdir sarılmadım.
akp ye sallayımda ne olursa olsun salayım amk modunda yaşayan Kemalistlerin bu olayı bile akp den bilmelerini bize gösteren atasözü.

bakın bakalım Kemalist kafalılar kim hazırlamış o kitabı

(bkz: atasözleri ve deyimler sözlüğündeki rezalet ifade)