bugün

görsel
Olsa da yesek. Canim fena cekti.
(img:#986064)
Sarısını sıcacık çıtır çıtır bi parça ekmekle dağıtmak. Orgazm da neymiş!
Yumurta, süt, un ve tuz ile yapılan benim sevmediğim daha doğrusu yapmayı sevmediğim yiyecek. Annem güzel yapıyor o yapınca bir anda seviyorum.
tek kişilik için;

-2 yumurta
-1 çay kaşığı tuz
-1 çay kaşığı kekik
-1 çay kaşığı kimyon
-1 çay kaşığı pul biber

geniş bir kaba bunları baya bi çırpın. tavada azcık tereyağı koyun. sonra dökün harcı bu kadar.

kekik, kimyon ve pul biber gerçekten muhteşem yapıyor.

not: içine ufak salam parçaları da atabilirsiniz öyle de güzel oluyor. sucuk veya sosis denemedim.

edit: eksileyenler, eksileyene kadar markete koşup 2 yumurta alsın amk fakirleri.
görsel
kahvaltı etmeyen insanın ağzını sulandıran, midesini guruldatan kahvaltılık.
filmlerdeki gibi elimde tava, sapsarı omletimi hop diye havaya atıp tersini tavayla yakalamak istediğim yemek.
fazla yağlı olmayacak, yanında tam yağlı tuzlu sert beyaz peynir olacak, domates olacak, hıyar olacak. bi de çay.

oyhş.
Her çeşidini yapmakta üzerime tanımadığım lezzet.
az önce sabah kahvaltısı için hazırlanan şey.
tabi ki ince doğranmış soğan sarımsak tereyağı ile kavrulup üzerine yumurta kırılmış ve tabağa alınıp üzerine kıyılmış maydanozu, yanına dilimlenmiş domatesle gouda peynir ile yeşil kırma zeytin sonrası kekik ve erken hasat filtresiz sızma zeytinyağı ile soslandırılmış.
tabi ki bir bardak sıkma portakal suyu.

edibüdü: elime sağlık, bana afiyet olsun efeeem...
William Shakespeare tarafından 1599 yılında icat edilen yumurtalı yemek...
Yumurtanin sodayla karistirilmis sekli, tek cesit olarak gözükmesine ragmen kisiye görede cesit sekli degisir...
Ketcuplu ve sicak servis yapilmasi tavsiye edilir...
(bkz: Dr Oetker)
William Shakespeare tarafından 1599 yılında keşfedilmiş yumurta yemeğidir.
Yulaflı ve lorlu olanı müthiştir.