bugün

sanırım sevgiliyi kastediyor. ya sevgili olmasa da bir güç var ona inanıyorum ben.
olmayan şeye inanılır. olan şeye inanılmaz, bilinir. dolayısıyla bir anlatım bozukluğu mevcut.
gördüğüne inanmak basit, vizyonsuz insanların işidir.
malumumuzdur.
Cahil insanların işidir. Bide imansızlara akıl vermeye çalışmaları yok mu?
en çok o güldürür.
olmasını istediğin, hayal ettiğin şeylere oldukça fazla bağlanıp onlara sarılarak yaşamak.
gerçekten de şaşılası bir durumdur. putperestler neden içinde gerçekten de ruh olmayan , dünya ve öte diyarda işlerine yaramayacak, fayda sağlamayacak şeylere inanırlar, hiç anlam verilemeyesidir. ateizzler bi aferini hakettiler vesselam bu konuyu gündeme taşıyarak. dipdiri olan ve yaratan hayy ve halık olan allah varken neden "olmayan şeye inan"ırlar düşündürücüdür.
inançtır zaten. inanmak için illa olması gerekmez birşeyin. inançtır bu. kişinin kendiyle içinde hesaplaştığı birşey. yeri gelir iman etmek, yeri gelir hamd etmektir.
bir umuttur yaşamak...
korkularımızdır.
hayatı manalı kılandır. olmayandan kasıt somut olarak görmemekte, aşk, şans, nefret gibi duygularda benlikte oluşur ve inanılır. Eğer sadece dini inançlar için geçerliyse insanın doğasında olan birşeydir inanmak. inanıp innanmamak bir ihtiyaçtır, düşünme sonrası bir eserdir.
kurgulamaktan doğan kuruntu.
dini inanca ihtiyaç duyan herkesin yaptığı sığınma biçimi.
insanın kafasında kurarak oluşturduğu, hatta daha da ileri giderek ona taptığı durum. varlığını hiç hissetmediğin, kimsenin bir türlü olduğunu kanıtlayamadığı şeye inanmak, gerçekten akıl dışıdır.