bugün

aptalların bu ince ayrıntıyı anlayamayacağı fakat gerçekten çok büyük anlam içeren atam için yazılmış söz.
abartılmış bir slogan. ''olmasaydın, ölürdük'' denilse gam yemeyeceğim. ''olmasaydın, olmazdık!! yalakalıktan öteye geçmez..
görsel
müslüman yorumu gülmekten karın ağrıtır:

görsel

yan yatmış 2 ne amk!
koç grubunun bademleri yardığı kamu spotudur.

ülke başbakanının anıtkabir de sap gibi durmamak için dünyanın öbür ucuna kaçtığı bir döneme denk gelmesi çok hoş ve güzel olmuştur.

içindeki atatürk sevgisi ve cumhuriyet aşkı ölmemiş ve ölmeyecek olanların beğendiği spot olmuştur.

iki kelime, yetmiştir.

"olmasaydın, olmazdık."
son zamanlarda gazi mustafa kemel hakkında başlık açıp, bir dehayı burada suistimal etmekten başka bir şey değildir.
Sıkılan Atatürk ile ilgili başlık açıyor, bu gaziyi sevmekten çok onu kullanmaktır. Biraz düşünelim Mustafa Kemal Atatürk ve türevi başlıklar niye milli bayramlar veya 10 kasım ve süregelen bir haftada artıyor. Mustafa Kemal Atatürk sadece o günlerde mi var yoksa "hacı Atatürk'le ilgili başlık açayım orada büyük ekmek var milleti provoke de ediyoruz iyi ya ben bu işi gireyim" mantığımı işliyor bunu beynini kullanan Atatürk milliyetçisi sözlük kullanıcıların basiretlerine bırakıyorum. Vesselam...
peygamber efendimiz için söylendiğinde anlamlı olan ifadedir.
güzel ve anlamlı bir reklamdır. atatürk bu ülkenin en büyük değerlerinden bir tanesidir. şanlı bir tarihin sahibi türk toplumunun bu kadar ufak şeylerle birbirini yemesi komik. hz. muhammed olmasydı türk toplumu olmaz mıydı? olurdu, hiç kimse kusura bakmasın. he peygamberimiz bizim değerimiz, kıymetlimiz değil mi? haşa elbette kıymetlimiz ki kendi toplumu olan araplar onun eserlerini yıkarken biz emanetlerini gözümüz gibi koruruz, allah izin verirse kıyamete kadar koruyacağız. ben şimdi hz. muhammed olmasaydı biz olurduk dedim ya din düşmanı oldum değil mi? * ne demiş ziya paşa; eşek alim olmaz su taşımakla tekkeye, insan adam olmaz gitmek ile mekkeye.. bırakalım biz öyle görünelim sıkıntı değil.

son kurtarıcımız bu halkın son lideri mustafa kemal atatürk'tür. lamı cimi yok bu işin. fatihler, kanuniler, yavuzlar, bizim atamızsa atatürk'te bizim atamız. atatürk'ün suçu din devleti kurmayıp, halka yetki vermesi mi olmuş? egemenlik kayıtsız şartsız milletindir dediği için mi bazı kesimlerin atası olamadı. kanuni sultan süleyman'ın hiç mi hatası olmadı? fatih sultan mehmed'in? insan olan herkesin hatası olmuştur olmazsa bir anormallik vardır. atatürk'ünde hatası olmuştur, günahıyla sevabıyla bu ülke kurulmuştur. bu cesareti gösterip samsun'dan başlamasaydı bu yürüyüşe, bu vatan için gözünü karartıp atılmasaydı kim çıkacaktı? fatih sultan mehmed han bizim liderimizdir, atamızdır fakat istanbul'u tek başına fethi etmedi ya. yanında nice kişiler vardı ama o bir liderdi bu işin sorumlusu oydu ve onun adı tarih sahnesinde en önemli olarak yerini aldı, haklı olarak. kanuni'nin kendi oğlunu öldürtmesi iktidar uğruna bunu yapması eleştirilmezken atatürk'ün yaptıkları sanki bu vatanın çıkarı için değilmişcesine eleştirilmektedir. atatürk bu ülkeyi kuran bu fikri ortaya koyan ve bir çırpıda bu kadar devrimi gerçekleştiren adam. halka sordu mu? o güne kadar halka ne sordular ki atatürk ne sorsun? dalga mı geçiyorsuz? padişahın ağzından çıkacak lafa bakanlar mı bize sormadı diyebiliyorlar. atatürk padişahlığını ilan etseydi daha mı iyi biri olacaktı? bunlar hep laf bunlar hep halkın miğdesini bulandırmak için yapılan saçma oyunlar. evet atatürk olmasaydı olmazdık, fatih olmasaydı olmazdık, kanuni, osman bey, ertuğrul gazi olmasa olmazdık bunlar gerçek ve bu toplumda bunu kimse inkar etmiyor. bi yerimizden uydurmayalım.
türkiye cumhuriyeti peygamberlerinin kurduğunu zanneden bedevilerin peygamber için söylendiğinde anlamlı bulduğu sözdür.

kurtuluş savaşını peygamberin mi kazandı lan. diye sorsak;

evet iman gücü ile kazanıldı diye cevap vereceklerinden bu ot kafalılara bulaşmamak en iyisidir.
adem baba ve havva ana için söylenesi söz.
hava,su,toprak
olurduk efendim bal gibi de olurduk. anamız babamız belli de olurdu. lakin atatürk harici her kişiye ve olguya bağnaz damgasını yapıştırıpta kendisi anıtkabirde yobazlığın pençesinde kıvrananlar atatürk olmasaydı sadece yeni dogmalar, yeni putlar bulurlardı. olacağımız vardı olduk. işte tüm mesele bu.
atatürk degil allah için söylenmesi gereken sözdür. atatürk olmasaydı yabancı olacaktın vs diye debelenen gerizekalılar için ise; atatürk tek başına kurtarmadı bu vatanı der noktayı koyarım.

edit: eksileyin, ne de olsa dogruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış.
"olmasaydın olmazdık!" bir nevi dalkavukluktur. Benim bildiğim ve anladığım Mustafa Kemal Atatürk, dalkavukları ve onların boş lakırdılarını hiç kaale almaz hatta huzurundan şiddetli bir şekilde kovardı. Anladığım şudur ki: Mustafa Kemal, anlaşılmadı ve anlaşılmayacak. Artık, ona zulm etmekten vazgeçin. Mezarında bi' rahat verin.
anne ve babadır.
Oldu o zaman kalkalım biz.
sperm bankası sahibine söylenen bir minnet cümlesi.
kesinlikle yanlış bir sözdür. Benim ruhum varsa bedenimde er geç olacaktır. Çok saçma bir şey bence bu. Çünkü tarihi bir yerde yabana atıyor bu sözü söyleyenler. Tarihe bakarsak, Oğuz Kağan olmasaydı da olmazdık deriz o zaman.
her gün camiiye gidip bu duayı ediyorum. din iman falan değil ha, sadece atatürk için.

bazen evinde onun posterine tapıyorum, secde ediyorum. arada öpüyorum onu.

kemalistiz ya biz böyle sapkın insanlarız.
olmasaydın, olurduk emin ol atam.
ben anamın, nenemin, bacımın namusundan şüphe etmiyorum çünkü.
bu ülke göğsü imanla dolu olan mehmetçikler ve anadolu insanları tarafından kurtarılmıştır.
ve ayrıca, kusura bakma atam.
bizim yeryüzündeki kaderimizi belirleyen allahtır.
bu yüzden olmasaydın yine olurduk.
ucuz atatürkçülük ve kolpacılık.
olurduk ama babam kimdi bilemezdim. ince ayrımın farkına varalım.
Fazlasıyla saçma bir söz. Şirk koşmayın. Olmasaydıda olurduk.
Bu alem hz muhammed sav efendimiz için yaratılmıştır. O olmasaydı olmazdık.
kardeşlerce sadece babaya söylenebilecek sözdür. gerisi anaya iftiradır.
bu sözü isnat ederek, değer verdiklerinize en büyük zararı dokundurmuş oluyorsunuz. saçma bir söz.
olağanüstü ağdalı bir cümle. abartılı.