bugün

annelerinin bir suçu yoktur. hainlik kanlarındadır.
bunlar artık kabak tadı veren teröristlerdir.
Kerhanede dunyaya gelmistir.
olimpiyatların ciddi bir ekonomik kriz sebebi olduğunu görmüş ve akp'nin elindeki kozun kaybolmasına sevinmiş olan türk'tür.
(bkz: #21216813)
olimpiyatları sikine takmayan türkdür.
ülkesini düşündüğü için olimpiyatı istemeyen insanlardır. sen ağzından salya akıtırsın ama bu turnuva için yapılacak inşaat, yenilenme çalışmaları öpücükle değil parayla yapılacak. bu da zam olarak yansıyacak. kaldı ki ülke savaş eşiğinde. sporcular dopingli. tff si ayrı batakta. tbfsi ayrı. akdeniz olimpiyatlarına 1 liradan bilet veriyor, u20 yi boş tribünlere oynatıyorsun.
gönül isterdi ki 2020 de en güzeliyle olimpiyatlar Türkiye de olsun ama kısmet(!) değilmiş diyeceğiz artık...iktidara destek için olimpiyatı isteyenlerle, iktidara muhalefet için istemeyenler tek yumurta ikizidir ve ikisi de olimpik ruha aykırıdır. burada önemli olan ülkenin turizmi, kalkınması, gelişimidir. kimse bana olimpiyatlatların sadece bir "spor" olduğunu söyleyemez. bir de gelmişsin "bu ülkenin olimpiyatlardan önce çözeceği sorunlar var" diyorsun. ondan sonra "gericilik" adı altında başkalarını yargılıyorsun. ben böyle düşünen birinin dünya görüşünden hiç bahsetmiyorum bile zekasından, şüphe ediyorum.
Anlam veremediğim vatandaşımdır. Derdin ne ey insan, biz gelişmeyelim mi?
olimpiyatlarda istanbul kazansaydı, akp'nin bu zaferi iç politikadaki despot tavrına bir tür onay gibi görüp muhalefete karşı daha saldırgan ve politikalarını uygulamakta daha da pervasız davranmasından endişelenen ve kaybettiğine bu nedenle sevinen türktür. ancak, için için Türkiye'nin nasıl bu hale geldiğine üzülür ve Türkiye'nin kazanamadığına sevinmeyi aklından bile getirmeyeceği bir ortamın tekrar kurulmasını özler.

bu türkün düşünce ve hissiyatı, akp'nin ülkeyi kutuplaştırma ve ulusal birliği berhava etme politikası yüzünden şimdilik bu şekildedir.

öte yandan, ulusal düşünce ve ruhtan mahrum bir zihniyetin, tek laf etmeye hakkı olmayan türktür.
işi siyasete türk'ün yaptığı eylemdir. sonuçta olimpiyat istanbul'da olsa türkiye'nin değil uganda'nın tanıtımı yapılacaktı.

türkiye olimpiyat komitesinde ve şu anda arjantin'de bulunan ibrahim seten twitter üzerinden bu insanlara bir mesaj yayınlamıştır:

https://twitter.com/ibrah...status/376448686605488128

edit: ben değil ibrahim seten söylüyor.
olimpiyatları akpnin eline malzeme olarak verip vermemek senin elinde ama istanbul kazanamadı diye sevinmek büyük terbiyesizlik.
ülkemi seviyorum, milliyetçiyim, atatürkçüyüm diye gezinmesin ortalarda alırım ayağımın altına. hani lan senin milliyetçiliğin. atatürk buna sevindiğini görse bu mu lan benim milletim der utanırdı.
realistin önde bayrak tutanıdır.
türk falan değildir...
(bkz: duran adamlar)
ülkem kazanmasın aman tayyip in sayesinde simdi ulaşım rahatlar istanbul ve türkiye gelişir inşallah kazanmayız ya.. diye düşünür. ulan bunda bile iktidardan dolayı adam ne düşünüyor. amına kodumunun vatan hainleri.. var böyle tipler.
gerçekçidir. ya allah aşkına eğri oturup doğru konuşun. istanbul o şu an kendi nüfusunu kaldırabilecek alt yapıda bir şehir değilken olimpiyatları nasıl kaldırsın? bunun vatan hainliğiyle alakası yok. insanlar gelecek o kadar istanbula rezil olacağız milletçe. zaten battık burnumuza kadar bir de o şekilde rezil olmanın manası yok.
haklı türktür. ayrıca benim lan bu.

olimpiyat türkiye'ye gelse dünyaya rezil olurduk. habervaktim gibi akp'li bir yayın organı türk atletlerine bile şort giydikleri için saldırıyordu, gelen yabancılara neler yapmaz ki bu zihniyet.

sizin neyinize lan olimpiyat?
sporla ilgilenen alelade bir insandır. istanbul diye new york'tan klip çekip propaganda yapmakla olmuyor ne yazık ki bazı şeyler. ortada; spor anlayışı futbol maçlarına beleş girip sağa sola rahatsızlık vermek istemek olan bir halk, türbanlılar, çarşaflılar, takunyalılar, takkeliler ve ortadoğululardan mürekkep bir şehir var. e sen şimdi tokyo'yu mu seçersin burayı mı? olimpiyat istanbul'da yapılırsa nairobi'nin neyi eksik? sonuçta beni şaşırtan şey madrid yerine tokyo'nun seçilmesidir.

2020'de de stadyum içinde yüzde 90'ı boş tribünler, badminton maçında sahaya inen dallamalar, küfürlü tezahüratlar stadyum dışında ise tacizler, kavga dövüşler görmeyeceğiz.
benim gibi, donunu çıkarıp yıkayıp yine giyen bir insandır o da. vurmayın, yazık.