bugün

olası istanbul depreminin vuku bulmuş hali ya da sonuçları bütünüdür. görüldüğü üzere; gerek alınmayan, alınması gereken önlemler, gerek kamuoyunun depreme olan yanlış tepkisi, bilgi eksikli, bize olası istanbul depreminin yansımalarını göstermektedir. allahtan arada sırada küçük küçük hışırtılarıyla ben burdayım diyor deprem. bu kadarda iyi niyetli bir doğa olayı olmasına rağmen hala ortada gözle görülür bir çalışma yok. neyseki kandilli rasathanesi linki ölü değil. oradan az çok birlikte olduğumuz doğa olayının ruhunun çizgilerini ve bize olan yakınlığının şiddetini görebiliyoruz...
son depremle yine gündeme gelmiş durumdur.

yarın itibari ile başta at haber olmak üzere bütün ana haberler deprem profesörlerinin ekranlarda boy göstermesini, bizleri korkutmasını, felaket tellalığı yapmalarını bekliyorum.

seda sayan ve esra ceyhan da eminim konuyu boş bırakmazlar.

özledim o günleri.
(bkz: akp hükümetinin deprem politikası)
mehdi'nin bursa sınırlarına konuşlanıp istanbul içinde yaşana bir avuç müslümanı isteme talebine "hayır" cevabını almasındn sonra gerçekleşecek katliamdır..
20 milyona yakın kişinin depremin geleceğine bile bile lades yapıp niye hala istanbul'da kaldığını merak ettiğim olaydır. tabi bi de hala oraya gidenler de var ekmek parası kazanmak için taşı toprağı altın falan demesin kimse istanbul dışındakiler acından ölmüyor en azından başımızı yastığa koyduğumuzda acaba bu gece deprem olur da üstüme şu kiriş + döşeme düşer mi diye düşünmüyoruz. tavsiye siz de düşünmeyin.
son 20 yılda nüfusunu 10'a katlamış bir şehrin hızlı yapılaşması sonucunda olabilecek bir felakettir. Unutmayalım ki, insanları deprem değil binalar öldürür.

Not: Bir inşaat mühendisinin güncesinden.
dünyanın en büyük toplu mezarı olmaya aday istanbul'u bekleyen son olsa gerek.
Gecmis yillarda uluslararasi belgesel kanallarindan birinde * dunya'nin en tehlikeli deprem bolgeleri ile ilgili bir belgesel yayinlandi. Belgesel boyunca deprem denilince akla gelen en buyuk felaketler irdelenmekte idi ki bunlar Tokyo, San Francisco, Kalkuta, Bern vs. derken bir helikopter hollywood filmlerini aratmayan bir dis ses esliginde Istanbul semalarinda gorunuyor. Korkuyla nefesimi tuttugumu hatirliyorum...

Ve dis ses soyle der; icinde bulundugumuz yeni yuzyilin en buyuk felaketlerinden birini bekleyen sehir!!! yuzbinlerin felaketinin tek nedeni ise deprem degil ayni zamanda carpik yapilasma olacak.
istanbul'un yeniden ve insanların insani standartlarda yaşabilmesi için şart olan katliamdır.

şaka yapmıyorum!
topraktaki radon gazı günbegün artmakta bunu hissediyorum.
siyasiler yerel seçimlerle uğraşadursun. bizde; öğrencisi, bilimadamı, medyası,zartı zurtu bilimum türk insanıda kıçının derdine düşsün. bu soğuklarda ısınmaya çalışalım, kredi kartları borçları için mecliste çıkacak yasalara bel bağlayaduralım, genç yaşlı insanları tv programlarında sekse zorlayalım. ahh istanbul ahh. bu gece sıcak yatağımda, içinde bulunduğun rüya şehrin, katliamın bir parçası olursam iş bu entryimi kahrolası medya programlarının birisinde okutun.