ben daha okulumun bana 1,5 tlye verdiği yemek kadar lezzetli ev yemeği yapan başka bir yer bilmiyorum.
dışarıda tabildot 5 lira falan genelde ama genede okulunkinden iyi değil.
bunun fakirlikle de ilgisi yok. haftanın 5 günü fastfood ağırlıklı beslendikten sonra 4 yılın sonunda obezite olmak istemeyen sağlıklı bir bireyin düşünceleri sadece.
okulun yemekhanesinde yemek yiyecek kadar fakir olmaktan daha kötü bir şey varsa,o da elinde ayfonuyla üzerinde binbir marka karması yaptığı kıyafetlriyle yemek kuyruğuna giren sözde burjuva tiplerdir. hayır yani havan kime yabancı? bir de utanmadan elinde tutuyorsun, cebine koymuyorsun ki millet görsün diye. eee gördükte ne oldu yarram? gözümüze über seksi, ultra zengin falan mı gözüktün? hayır. sende 2 liralık yemek kuyruğundasın bende. yani neymiş efendim cep fakirliği bir yere kadar allah erdem, ahlak fakiri etmesin.
öğrenciliğin bitmesine en çok bu yüzden üzüldüm. çünkü dışarı yemek yemeye para yetiştiremiyorum. evde yapmak da çok maliyetli. keşke okul yemekhanesi maliyetine yemek yapabilecek durumda olsak. ancak her şey pahalı, gelirler düşük.
ne fakirliği arkadaş bizim yemekhanedeki muazzam er kişi evdeki tüm bireylerden daha iyi yapmaktadır. yemekhaneden yemek rızıklanmak bizim için bir lütuftur.
özel okulda okumanın verdiği dezavantajla fakirlik birleşince yemekhanede yemek yiyemiyor insan.

beyaz et menü 9 tl, kırmızı et menü 11 tl işte, naparsın. ha sadece çorba ve sınırsız salata alıyoruz arada fakirlikten, etin kokusuyla yetiniyoruz falan o da 4 lira mı neydi galiba.