bugün

otoriteye boyun eğme mantalitesini kendisine ilke edinmiş salak öğrencidir. aynı zamanda o ben oluyorum.

boyum çok kısa. birazda çekingenim. bütün gün sıramda oturuyorum. tenefüslere çıkmıyorum hiç. arkadaşım yok sınıfta. sınıfta herkes eziyor beni. derste kağıt atıyorlar üstüme. el şakası yapıyorlar. karambol yapıp üstükme yükleniyorlar. ben gülümseyip geçiştiriyorum. sınıfın bi tane piskopatı var. geçen gün kızlarla konuşuyor arka sırada. beni çağırdı yanına. gittim. bana neden selam vermedin diyip tokat attı. kızlar falan güldü. ezik falan dediler. bende rezil olmamak için acımadı dedim. tuvalete gittim dün. sınıfa geldiğimde bütün defterlerimi çöpe atmışlar. yürürken sırtıma tükürüyorlar çaktırmadan. bi bakıyorum tükürük içinde ceket.ne yapsam acaba? abim akrabam falanda yok hiç. acaba sesimi çıkarmadan okulun bitmesini falan mı beklesem. zaten çok sert vurmuyorlar. tükürük olayı beni üzüyor sadece.
F tipi öğrencidir. muhtemelen ileri ki dönemlerde sosyalizm ve anarşizm üzerine yoğunlaşabilir. dhkp/c - mlkp - hko - gibi sol fraksiyonlara önce sempatizan sonra militan olabilir. Dikkat edilmelidir. Sevilmeli ve otağa kazandırılmalıdır.
yedinci veya sekizinci ulusözlük yazarı olması kuvvetle muhtemneldir.
kantinde altından sandalye çekilen öğrencidir.
bir ara böyle bir öğrenci tanıyordum benim tavsiyelerimle kurtuldu öncelikle şunu yaptırdım çocuğa okulun en tiky kızına hayatının en iğrenç çıkma teklifini yaptı sonra birkaç siyasi içerikli kitapla gitti okuyor ve o çevreden adam tanıyor gibi davrandı sonra bir daha da bulaşmadılar ayrıca bir önerim daha gitar falan çal havası bile güç katar sana bunu hissedersin.
Kendi ilk okul yillarimi hatirladim simdi... Kucukken hep dayak yerdim, hic sevilmezdim, hic arkadasim yoktu... Her madalyonun 2 yuzu vardir, kendime soz verdim buyuyunce ayi gibi olacam kimse bulasamayacak diye. Nitekim oyle oldu, ayi gibi bir sey oldum, herkes tirsiyor, kodum mu oturtuyorum.

Gecenlerde siyah kusagi olan bir arkadasla gures tuttuk kutuphaenin onunde, aldim herifi asagiya... Yalni kas kuvveti degildir sadece onemli olan. Bir de akil lazim. Lise hazirlik ve bir de herkes bulasirdi bana... Ben de hocalarla kanka oldum, kendimi kitaplara ve projelere verdim. Tubitak ve uluslar arasi yarismalara katilmaya basladi, sonra herkesin bakisi degismeye basladi. Eskiden ezik oldugum icin uzak dururlardi, sonradan beni akilli gordukleri icin uzak durmaya basladilar. Kimse satasmaz, alt siniflar yardim istemeye geldiginde siz diye hitap ederlerdi... Ey gidi gunler...

Bu tarz durumlarda yapilmasi gerekenler guclu yanlarinla savasmaktir. Onlarin oyununa girersen kaybedersin, senelerin pici onlar, 2 dakikada pic olunmaz. Strateji onlari kendi oyunun icine cekmek hic yuzmedikleri sularda bogmaktir... O zaman kim ezik kim degil belli olur...
sende onları ez, nasıl mı yetenekli olduğun illaki bir kaç alan vardır hocalarla aranı düzelt ilk hocaların gözüne gir.sonra kendine güven ve emin ol bu çok önemli bak benim boyum 1.70 falan sınıfta okulda hani şaka ayağına bana sütmüşüm gibi davranırlardı sonra kültür merkezinde ilçedeki tüm liselerin toplandığı bir programın çıkışında tam meydanda birisiyle kavga ettim sonra 20 kişinin üzerine yürüdüm ve ardından benim sınıf arkadaşlarım geldi şöyle söyliyim, hırstan çocuğun montunu yırttım kafasını yumruklarken merdivenlere yuvarlandık oradada tekmeledim. ama nasıl ben tekme ve yumruk atarken hep etraftan off moff gibi sesler yükseliyor kızlar bağırıyor hocalar araya girdi 5 hoca çekti aldılar beni ama hala sinirliyim bağırdım çağırdım.

O günden sonra herkez gerçek beni tanıdı ona göre davranıyorlar. Bak onlar sana vuruyorsa ilk hocalarla aranı yap sonra sende onlara vurmaya başla biraz itiş kakış tepki göster dayak yersende ye dayak yemekten korkma şöyle düşün dayak yersen belki 1-2 kere döverler ellemezler ama dayak yemezsen her gün üzerine tükürür el şakaları yaparlar seçimini yap ve gidip onların en sertine diklen. tabi hocaların desteğini aldıkdan sonra.
(bkz: ezik olmak)
cana değil mala gelsin tosunum şeklinde teselli edilmesi gereken öğrencidir. ironi falan ama derinlerde ciddi bir ezik var bilesin. içinizdeki eziği uyandırmayın !!!!
çıkışta görüşürüz deyip, atar yapan öğrencinin ta kendisidir aynı zamanda.