bugün

öğretmenlerin paniklemesine ve öğrencileri hizaya sokmaya sebep olan, okulu iyi bir okul gibi göstermek için her türlü aktivitenin yapıldığı, okulun bir anda bayraklarla süslendiği, okulun her yerine atatürk resimlerinin asıldığı, en ön sıralara çalışkan öğrencilerin oturtulduğu, tembellerin arka sıralara postalandığı durum.
öğretmenin bile 3,5 attığı ve bunun üzerine öğrencilerine ^^herkes parmağını kaldırsın,ben çalışkanları kaldırırım içinizden^^ demesine eş değer durumdur.
hovayı esas duruşta ve savunmasız yakalama anı
ogretmenler bu sayede sekilden sekile girer.sırf bu yuzden bedende mac yapılmaz acma hareketleri ve takla gibi seyler yapılır.mufredat harici işlere girilmez.butun sınıf okuz gibi parmak kaldırır.kimiside nasıl olsa ben kalkmam diyerek kaldırır.
aslında o kadar da korkulacak bi olay değildir,tabi öğretmen açısından genelde durum vahimdir ve yusuf yusuf olur.cumhurbaşkanı gelirmiş gibi sınıfını seramoniye hazırlar *Sonra da müfettiş bey gelince''Söyle bakalım erkaaaaaan **bilmem hangi adamın aptal saptal işini ifade eden cümlenin yüklemini bul''anlamında saçmasapan mevzuatçı bi soru sorduğunda aldığı doğru cevap **yüzünde zorlama bi tebessüm yaratan öğretmene dönen müfettiş adam.''Hocam çocuklar iyi,sen sağ ben selamet hade ben gidiyom,çüüüüüs''ayağında hareketler yapmaya başlayınca da bugün kafamda'ulan niye gelir bu adamlar?madem iki-üç kişiye saçmasapan sınav yapıcaklardı ne diye bu kadar korkup,tırstık?Bi arıza varsa hoca düşünsün banane yaw,ben niye inekliyorum bunca sene?''gibi soru işaretleri oluşturan olaydır ayrıca.ilginçtir,formaliteden başka bi hadise değildir bence.