bugün

bir zamanlar liselerde kalan öğrenciler geçirmek için yapılan kuruldu, açılımı öğretmenler kurulu kararıydı ama öğrenciler arsında öküzleri kurtarma kurulu olarak geçerdi.
lisedeyken "öküz, kalıyordun kurtardık" diyerek dalgasını yaptığımız kısaltma...
bir dönem öğrencileri ipten kurtaran kurum.
şimdilerde okumuş, üniverste bitirmiş yakında evlenecek mühim (!) bir adam olsam da zamanında liseyi bitirmemi sağlamış yüce kurum.
her yıl ramazan ayında iftarda kendilerine dua etiiğim kurum.
öküzdüm kalıyordum kurtuldum.
bordo bereliler olarak bilinen özel kuvvetler komutanlığının kısaltmasıdır.

türk silahlı kuvvetlerinin en elit birliğidir en elit.
cumhurbaşkanının , komutanların yani üst düzey askerlerin korumalığını bu komutanlık yapar.
merkezleri ankara gölbaşı ilçesindedir.
öyle zırt pırt göremezsiniz bu aslanları. çünkü birçoğu kuzey ırak'tadır. ayrıca belirtmek isterim ki başına çuval geçirilen askerlerimiz özel kuvvetler mensubu idi.
ve maalesef bazı özel kuvvetlerden emekli subaylar pis işlere bulaşmakta ve bu yüce kurumun adını kirletmektedir.
onun dışında yurtdışında yapılan müsabakalarda ki o müsabakalara ingiliz sas komandoları da katılıyor amerikan delta force'De. tüm bu yarışmalarda mutlaka ilk 3'te yer almaktadır. yani sas komandoları nehirde kaybolurken biz yarışmayı birinci bitirmişizdir.
alman , italyan , fransız özel kuvvetleri eğitimlerinin bir bölümünü bizzat bizden almaktadır.
ne yani? onların teçhizatı , imkanı , silahı daha mı kötü?
elbette hayır.
onlar da vatan şuuru yok.

türk silahlı kuvvetleri sağolsun , varolsun!
ÖKK FUCKS PKK !
şökk* olarak üç sefer gördüğüm karne tastiğidir.
ortaokulda zayıfı olan öğrenci için şökk "geçsin" veya "kalsın" diye bir tavsiye kararı alırdı. fakat son karar velinindi. ve, böyle bir durumda velinin durumdan mutlaka haberi olurdu.

-baba seni okuldan çağırıyorlar?
-sebep ne oğlum?
-bilmiyorum baba, herhalde bağış mağış isteyecekler.
-hasskeymboyleisi...
-gönülden katılıyorum.

(bkz: üç kez sökkle geçip bir kez sınıfta kalmak)
(bkz: ortak konsey kararı)