bugün

farklıymış gibi gözükmeye çalışsada gayet sıradan bir insan.
programında dalga geçtiği şeylerden hoşnut olma veyahut onlar vasıtası ile rating kapma eşiğinde duran programcı.şu sıralar kendini, komşu teyzelerin elle gösterdiği yapmacık tavırlı uslu adam rolüne kaptırmıştır.belki bunda baba olmanın etkisi vardır.toplumsal hedelere sigaraya,kitap okumaya,falana filana bir hayli duyarlı görünüyor.evlenince bu duygu erozyonuna uğradı bakalım emekliliğinde ne gibi reaksiyonlar gösterecek.büyümesini ekranda seyrettiğimiz küçük ibo'dan,küçük onur'dan pek farkı yoktur.
göt kadar boyuyla insanları ezmek isteyen zat. o ezdikçe üniversite gençliği kendisinin götünü kaldırmakta, o göt kalktıkça da insanları ezmekte. böyle kısır bir döngüsü var. biri çıkıp ağzının payını verecek ama ne zaman?
kanal d de shovmen olarak türkiye için fazla zeki olan ama sivridili sayesinde sevilmeyen shovmen dir.
"başlıkları alt alta okumak" tarzı bir cümle kurduğu için, farklı olamadığını belirtince 6-7 tane salağın bana eksi vermesini sağlayan kişi. beyinsizsiniz kusura bakmayın.
bu adam yaptığı programlardan hiçbirinde erkekleri telefona bağlamaz.
bağlarsa olacakları biliyor çünkü.
takıntılı adam : (bkz: yaauu)
azra akın'a hayat nasıl diye sorduğu geçen haftaki programında aldığı:
iyi gidiyor çok mutluyum cevabı üzerine,
nasıl ya, 'nasıl bu kadar mutlu olabiliyosunuz, niye ben hiç mutlu değilim' diyerek 30-35 yaş sonrası hayatın tanımını yapmış, kendisini izlemeye başladığında ergenlikle, kıl tüyle uğraşan güruhun, bugünkü hislerine tercüman olmuş, milyonları *'oh be' 'yalnız değilim' türünden düşüncelerle rahatlatmıştır, sağolsun varolsundur.
netekim, yaşını başını almış başarılı zengin sosyal ve hepsi yetmiyorsa bile insanı mutlu etmeye yeter denen yeni çocuk sahibi olma duygusu bile saf ve temiz bi şekilde mutluyum demeye yetmemektedir aslında.
evet evet, bu ''niye herkes mutlu bi tek ben mi mutsuzum yorumu o anda verilmiş doğal bi tepkidir, dolayısıyla gerçektir. o da bizdendir.
salak kadınların götünü indiren değerli insan.
Eski bir röportajında 'Çok duygusal bir adamım ben. Bunu herkes benim gözlerime bakıp anlar. Televizyonda çıkmış herkese bağırıp çağırıyorum durmadan. Gözlerimde o hüzünlü sokak köpeği bakışını görmeseler, beni bağırlarına basarlar mıydı?' diyerek kendini ifade etmiştir.Belki de bu adamı biraz da bunun için seviyorumdur.
televizyonda görünen herşeyi tenkit eden ama sıklıkla uygulayan zeki şahsiyet.

örnek olarak tv programlarında sıklıkla monitöre bakılmasını evde hiç aynaya bakmıyormusunuz gözünüzü ayırın biraz monitörden diyerek eleştiren ama monitöre bakmaktan hangi kameranın kendisini çektiğini yakalayamayan televizyon çocuğu.
(bkz: uggan bayülgen)
pazar günkü medya kralı'nda banu güven'le sıla'yı aynı karede izlememize olanak vermesi dolayısıyla teşekkürü bir borç bildiğimiz adam.

(bkz: kralsın)
Televizyon izlemeyi zevkli hale getiren adamdır, kültürü ve zekasıyla ön plandadır, karizmatiktir.
kaliteli insandır,düşünen insandır,duyarlı insandır ve işini iyi yapan insandır.
geceleri yaşanan program kıtlığından, her gün bişiler yapsa da izlesek diye beklediğimiz şovmendir.
Kendisi üstün zekaya sahip,yeri geldiğinde insanları korkmadan eleştirebilen,seveni olduğu kadar sevmeyenide olan nadir insanlardan bitanesidir.
Yaptığı program formatıyla her yıl kendini daha çok geliştiren ve sevdiren, sırf kendisini değil, ekip arkadaslarını da programlarında yer yer öne çıkararak burnunun havada olmadığını gösteren show adamı. Her ne kadar anti-sosyal kişilikmiş gibi bir imaj yaratsa da duygusal zekasının oldukça yüksek olduğu aşikardır. Zira seyircileri yer yer fırçalamasına ya da bazen aklına eseni söylemesine rağmen insanlar tarafından seyredilmesi ve beğenilmesi, onlarla olan ilişkilerinde gayet başarılı olması da bundan kaynaklanır. Tek beğenmediğim huyu, konukları konuşurken onların sözünü pat diye kesmesi, alakasız bir soru sorması yada konuyu birden değiştirmesi.Onun dışında, diyebileceğim tek şey; bu adamın, işini dosdoğru yapan sayılı kişilerden biri olduğudur içinde bulunduğu camiada.
takipçimizmiş. burdan sesleniyorum;
(bkz: abi taşşaanı yiyim)
severim saygı duyarım. türkiye yaşayan az sayıda kaliteli insanlar arasında yer alır. edüt: az önce uludağsözlük diye bağırdı.
edüt: az önce serdar ortaç'a çok fena ayar vermiştir şöyle ki;
şu an müzik piyasasında şarkı sözü yazamıyorlar tıkandılar ve eğer hala 15 yaşındaki kızlara şarkı yapmaya devam ederlerse bu böyle kalacak.
sözlük yazarlarının büyük kısmının, en azından bu başlık altında yazanların bıdı bıdı eleştirip yerdiği ama yazarların offical name "uludağ sözlük" adı altında grupcanak programına seyirci olarak katıldığı, katılmaktan çekinmediği,belki iki dakka TV'de görünüp mutlu olacağını düşündüğü show programının sunucusu şahıs.
ulusözlük hakkında herkesi geçtiniz diyerek ekşi yazarlarını çıldırttı az önce. an itibariyle ekşi'de okan'a ve programına atıp tutmalar başlamıştır.

aslında okan'ın bizi övmesi değil hoşuma giden, okan sayesinde ününe ün katmış ekşi yazarlarının buna bozulması.
ülkemizde nadir görülen önemli TV kişilerinden biri.sanılanın aksine en az kendisi kadar yüksek egolu kişileri de konuk eylemesi ukala olmadığının nişanesidir.işbu sıfat zannımca bir kabullenme ibaresidir.kişi uzun tahsil listesine bol manitalı geçmiş ve kararlı tv yapımcılığı ile fildişi oymalar ekleyen bayülgeni taş gibi çekememekten muzdarip bu basit sıfatı şahsa layık görür.yıllar akıp gitmiş hiçbir grafik düşüş göstermemiş bu kişiye küçücük bir -ukala sanırsam çok basittir,yakışmazdır.ille bok atılmaya niyet edüldü ise ''iyi herif lakin ben sevmiyorum'' cümlesi yeğdir.
televizyonda kısa gözüken adam. normalde daha uzun. ayrıca yakından çok da yakışıklı. allah kendisini başımızdan eksik etmesin.

el amin.
bugun gözlerinin içi gülen güldürücü. sabah çocuk baba mı dedi nedir?!

yürümeye başlamıştır belki de...